Проганяти птахів можна за допомогою лазера

Проганяти птахів можна за допомогою лазера

На фермі в Орегоні, що спеціалізується на вирощуванні чорниці, навчилися, як можна відганяти надокучливих птахів за допомогою лазера. Господарство площею 168 акрів встановило шість зелених лазерів, які запускали «зайчики», що бігали від одного краю поля до іншого. Як виявилося, нехитре рішення дозволило захистити урожай від 99% пернатих.

Раніше ферма терпіла великі збитки через непрошених відвідувачів. Птахи, в основному, зорянки і шпаки, поїдали 25% всіх ягід. Це майже 262 тис. кілограмів за рік. Таким чином, ферма щорічно втрачала близько 100 тис. доларів.

Лазерна пляма, що швидко пересувається, ймовірно, сприймається птахами як тінь від хижака. При наближенні плями птахи завжди злітали.

У компанії Bird Control Group, яка розробила лазери, випробували кілька варіантів лазерних установок з різними довжинами хвиль. У підсумку фахівці прийшли до висновку, що зелений лазер в 8 разів ефективніше червоного.

На розробку і випробування лазера у компанії пішло чотири роки. За словами представників Bird Control Group, установка дозволяє зменшити число птахів на полі на 70-99%.

Як заявляють в компанії, лазер не однаково впливає на всіх птахів. Випробування на деяких видах показали, що лазер лякає лише тих птахів, які можуть бути жертвою хижаків. Хижі птахи, таких як яструби і соколи, лазера не бояться.

Залишити коментар