Категорії
Різне

Принтер для шкіри

Канадські вчені з Університету Торонто розробили портативний 3D-принтер для друку людської шкіри. Принтер для шкіри допоможе заліковувати широкі важкі опіки, глибокі рани. Це перший пристрій, який протягом декількох хвилин на місці травми формує нову тканину.

Кишеньковий портативний принтер нагадує роздавальну стрічку, відміна лише в тому, що замість рулону стрічки застосовуються листи тканини, що складаються з біоматеріалів на основі колагену – білка, який бере участь в загоєнні ран. Біоматеріали проходять по внутрішній стороні кожного листа тканини. Принтер достатньо компактний, розміром з невелику коробку для взуття, важить менше кілограма. Штучний шкірний покрив допоможе закривати поверхню рани передусім на місці опіків. Цей пристрій також можна використовувати навіть у випадку глибоких уражень, де пошкоджено всі три шари шкірного покриву – епідерміс, сама дерма і підшкірно-жирова клітковина (гіподерма).

Для використання 3D-принтеру не потрібно особливих навичок. Готовий трансплантаційний матеріал не потребує інкубації. Результати випробування технології опубліковано у виданні Lab on a Chip.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *