Категорії
Психологія

Психосоматика хвороб

В альтернативній медицині існує думка, що всі хвороби виникають унаслідок психологічних невідповідностей, розладів, які виникають в душі, в підсвідомості, в думках людини. Психосоматика – наука, що вивчає вплив психологічних чинників на виникнення і перебіг соматичних (тілесних) захворювань. Соматичні захворювання, обумовлені психогенними факторами, називають психосоматичними розладами. Втім, в медицині людини також досліджується і вплив соматичних хвороб на психіку.

Перелік хвороб психосоматичного стану досить великий. На сьогодні найбільш вивченими є психологічні чинники наступних захворювань і симптомів: есенціальна артеріальна гіпертензія, головний біль напруги, запаморочення, бронхіальна астма, вегетативні розлади типу панічних атак (вегето-судинна дистонія), синдром подразненої товстої кишки.

Отже з погляду психосоматики, хвороби викликають не бактерії, а страхи і психологічні блоки. До вашої уваги причини та наслідки або про що кричить нам організм. Розберіться в собі.

Голова. Головний біль часто буває у високоінтелектуальних людей, які пригнічують свої емоції. Ця проблема говорить про низьку самооцінку і страхи, внутрішні закиди за щось і про те, що людина тримає все в собі.

Очі. Глаукома говорить про те, що ти страждаєш в даний час з приводу минулого, а також не бажаєш прийняти його. Короткозорість – боязнь майбутнього і небажання дивитися далі свого носа. Далекозорість свідчить про нездатність жити справжнім, сьогоднішнім днем. Людина з далекозорістю занадто довго думає, перш ніж зробити те, що необхідно зробити, і не може побачити ситуацію в цілому.

Шия. Кажуть, що шия з’єднує розум з почуттями. Хвороби шиї свідчать про те, що людина боїться повернутися, щоб почути правду за спиною, ігнорує ситуацію замість того, щоб в ній розібратися. Спробуй при хворій шиї ствердно кивнути чи негативно помотати головою. Це покаже, з чим у тебе труднощі: сказати «так» чи «ні».

Рот. Хвороби ротової порожнини пов’язані з образою, що роз’їдає душу. Прикушування язика – покарання за балакучість, щік – занепокоєння, приховування своїх таємниць і секретів. Рот пов’язаний з прийняттям нових ідей. Будь-які проблеми в ньому говорять про труднощі саме в цій сфері.

Зуби. Зуби болять у нерішучих, у людей, що не приймають рішення. Все вирішують за тебе, а ти сам боїшся, не вмієш аналізувати життєві ситуації. При цьому верхні бокові зуби відповідають за прийняття рішень, а нижні – за прийняття відповідальності за свої рішення.

Зліва – приватне, праворуч – соціальне. Ще є думка, що проблеми з лівою стороною тіла фіксують проблеми в спілкуванні з матір’ю, з правої ж – з батьком.

Спина. Проблеми зі спиною – відсутність моральної підтримки. Людина вважає, що її не люблять, або змушена ховати свою власну любов. Якщо людина втрачає рухливість, вона не може проявляти любові до інших через діяльність (якщо зліва, то до близьких, якщо справа – то до світу).

Поперек. Низ спини пов’язаний з матеріальними благами, грішми, партнером, будинком, дітьми, роботою, дипломами… Біль в цій області говорить про те, що ти хочеш володіти чимось, щоб відчути себе впевненіше, але не наважуєшся зізнатися в цьому ні собі, ні іншим. В результаті змушений робити все сам, тобто все звалювати на свою спину.

Суглоби. Артрит – думка, що тебе не люблять. Люди, які страждають на артрит, як правило, дуже правильні люди. Для них завжди панує слово «треба», вони роблять все через себе, буквально ламаючи своє «я» через коліно. Часті вивихи кінцівок говорять про те, що людина занадто дозволяє маніпулювати собою. Проблеми з колінами – упертість, гординя, пригнічений страх і небажання поступатися.

Шлунок. Лікарі підтверджують, що гастрит часто виникає на ґрунті переживань і нервових потрясінь. Проблеми зі шлунком сигналізують про те, що ти знаходишся в підвішеному стані, в житті тобі не вистачає визначеності, і місцями навіть відвідує почуття безвиході і приреченості.

Виразка шлунка говорить про почуття ущербності, страх і незахищеність. Вона з’являється також через роздратування, яке назовні людина ніяк не випускає. Якби такі люди висловлювалися, то виразки б у них не було.

Зайва вага. Найчастіше тіло тримає зайве, щоб захиститися від зовнішніх впливів. Така людина занадто беззахисна перед соціумом, перед життям в цілому. Іноді проблема з вагою – це пригнічене прагнення в досягненні бажаного. Люди із зайвою вагою в дитинстві або підлітковому віці часто переживають багато принижень, глузувань і образ на свою адресу.

Волосся. Раннє посивіння, втрата волосся, млявість – індикатори стресу, безпорадності і відчаю. Волосся, особливо у жінок, – символ життєвої енергії. Проблеми можуть виникати, якщо людина живе в постійній напрузі і страху. Іноді хвороби волосся можуть виникати як відповідь на гординю і несвідому образу.

Психосоматичні захворювання можуть з’явитися в результаті проблем у взаєминах, стресу або з інших причин, часто викликаних зовнішніми факторами. Можна виділити п’ять емоцій, на яких ґрунтується психосоматична теорія: смуток, гнів, інтерес, страх, радість.

Кожен день приділяй час аналізу своїх думок, переживань, сумнівів, планів, ставлення до тих чи інших людей. Знаходь радість в кожному дні і вчися не зациклюватися на проблемах, пропускай їх через себе, але не неси через все життя з собою. Не хворійте.

Залишити відповідь