Категорії
Природа Тварини

Флегматична регдол

Порода кішок регдол (Ragdoll) з блакитними очима і відмінним колор-поінтовим пальто. Велика, м’язиста, напівдовгошерста кішка, з м’якою і шовковистою шерстю.

Порода виведена американським селекціонером Енном Бейкером. Природа регдол – ласкава кішка, відома своїм слухняним і спокійним темпераментом. Назва породи регдол (ганчіркова лялька) походить від характерної оригінальної особливості тваринки при піднятті бути в розслабленому стані.

У 1960 році стабільна безпородиста біла домашня довговолоса кішка на ім’я Жозефіна, яка мала кілька типових приплодів кішок, була поранена в результаті автомобільної аварії. Її доставили у ветеринарну лікарню при Університеті Каліфорнії. Жозефіна персько-ангорського типу мала приплід від кількох невідомих самців породи бірман (кіт бірманський), один з яких з сіамським забарвленням. Жозефіна одужала. Її наступний послід кошенят виявився слухняним, зі спокійним темпераментом і ласкавою природою, з характерною млявістю і розслабленістю при піднятті.

Бейкер придбав кілька кошенят від власника і вирішив створити те, що зараз відомо як регдоли. Порода була виведена протягом багатьох років шляхом відбору за бажаними рисами, такими як яскраве забарвлення, великий розмір, лагідна поведінка, і з тенденцією млявості при піднятті. З цих ранніх виводків з’явилися Blackie – повністю чорний самець Burmese-like і батько Warbucks з білими лапами. Самець Warbucks був засновником двоколірної самки Fugianna і Blackie sired Buckwheat. Обидві Fugianna і Blackie sired Buckwheat були дочками Жозефіни. Всі регдоли походять від кішок Бейкера через в’язку з самцем Warbucks Fugianna і Buckwheat.

Бейкер відкинув асоціації про традиційне котяче розмноження. Під торговою маркою Ragdoll створив свій власний реєстр 1971, Міжнародна Асоціація Ragdoll Cat (IRCA), і вимагав дотримання суворих стандартів для тих, хто хотів розводити або продати кішок під цим ім’ям. Регдолам також дозволяється бути зареєстрованими в інших об’єднаннях породи. IRCA як і раніше існує і сьогодні, але досить невелика. Особливо після смерті Бейкера (в 1997 році) IRCA кішок не визнається в будь-якій великій організації порід кішок.

Флегматична Регдол
Флегматична регдол

З метою визнання регдолів у 1975 році група на чолі з командою з чоловіка і дружини Денні і Лора Дейтонів зламали оцінки IRCA. Починаючи з пари кішок IRCA, цією групою у результаті був розроблений стандарт регдол (Ragdoll), який на даний час приймається в основних реєстрах кішок CFA і FIFe.

На початку 1960-х, в зв’язку зі значним поширенням породи регдол в Америці, пару регдолів було експортовано до Великобританії. Потім, щоб повністю встановити породу у Великобританії, надійшло ще вісім кішок, де їх визнано Радою Cat Fancy.

У 1994 році інша група вирішила залишити IRCA і сформувати свою власну групу через більш строгі обмеження в розмноженні. Ця група створила пізніше породу Ragamuffin, тому що Бейкеру належали права на назву «Ragdoll» (відгалуження групи юридично не мало права назвати своїх кішок регдолами до 2005 року, доки товарний знак на регдолів не був продовжений).

Найбільший міжнародний клуб породи регдолів – міжнародний клуб Ragdoll Fanciers (RFCI).

Слухняний, спокійний характер регдолам переданий від перських котів і котів породи Бірман. Існують різні думки відносно того, чи може ця риса бути результатом генетичної мутації. Екстремальна покірність деяких осіб призвела до міфу, що регдоли є стійкими до болю.

Деякі заводчики у Великобританії намагалися позбутися млявості в характері регдолів через побоювання, що крайня покірність може бути не корисною для кішки. Але в стандартах кішка породи регдол є ласкавою, розумною, спокійною за характером, ніжною і простою в дресуванні.

Регдол – це одна з найбільш одомашнених порід кішок з міцним тілом, з великою статурою і пропорційними ногами. Повністю доросла кішка важить від 3,6 до 6,8 кг. Коти значно більші: 5,4 – 9,1 кг або навіть важче.

За сині очі регдолів відповідають гени забарвлення. Кішки регдоли з більш інтенсивними відтінками синього приймають участь у виставках кішок. Порода має плюшеве «пальто», воно складається в основному з довгого остьового волосся. Шерсть у регдолів довга або середньої довжини, шовковиста, м’яка.

На морді регдола шерсть недовга, на шиї – комір, на боках і животі – довга або середньої довжини, на передніх кінцівках шерсть коротша, ніж на задніх. Mitted Ragdolls, які не були допущені до виставкового сезону CFA в 2008-2009, часто плутають з Birmans. Найпростіший спосіб відрізнити їх за розміром (регдоли значно більші) і за кольоровим підборіддям (у Mitted Ragdolls підборіддя біле, у Birmans – підборіддя кольорове), хоча заводчики відрізняють їх за формою голови і статурою.

Регдоли представлені в 6 різних кольорах: червоний, темно-коричневий (seal), шоколадний та відповідного «розбавлення», блакитний, бузковий і кольору вершків (це також включає в себе черепаховий зразок у всіх кольорах). Традиційні кошенята регдолів народжуються білими і набувають гарного кольору на 8 – 10 тиждень після народження; повний колір і своє «пальто» регдол отримує на 3 – 4 році життя.

Для регдолів характерні чотири різні візерунки:
1) Pointed – підкреслені однокольорові затемнення по краях носа, вух, хвоста, лап;
2) Mitted схожий з Pointed, але з білими лапами і животом; з (або) без білої лінії або плями на морді, але повинна бути біла смуга на животі від підборіддя до геніталія і біле підборіддя;
3) Bicolor (двоколірна) – ноги білі, на морді біла перевернута V, живіт білий, іноді з білими плямами на спині;
4) Lynx – варіант вищевказаного типу, що має таббі-маркування.

За дослідженнями з використанням шведських страхових даних: із загальних порід кішки регдол і сіамські мають найнижчу виживаність (до 10 років доживають 63 % Ragdolls і 68 % сіамських). Це дослідження показує, що серед регдолів значна кількість помирає від проблем із сечовипусканням (в основному страждають нирки, сечовід і частково від нижніх сечових проблем).

Фон інбридингу є серйозним: близько 40 % через дуже обмежене число фундаментних кішок (близько 45 % генів тільки від одного засновника Raggedy Ann Daddy Warbucks).

Гіпертрофічна кардіоміопатія (HCM) є поширеним захворюванням серця у всіх кішок, і найчастіше причина генетична. Хвороба викликана через потовщення серцевої стінки, яка змушує серце – насос працювати менш ефективно. В деяких випадках це може привести до раптової смерті.

У регдолів гомозиготні позитивні захворювання (що мають дві копії гена HCM) можуть проявлятися рано (у віці шести місяців) і, як правило, при цьому більшість кішок вмирають у віці до 3 років. Гетерозиготні (один примірник гена HCM) кішки, як правило, живуть довше, прогресування захворювання повільне, з менш тяжкими наслідками.

ДНК-тест, розроблений в 2007 році, визначив ген, який викликає гіпертрофічну кардіоміопатію у регдолів. Розведення тільки регдолів, які вільні від цього гена (гомозиготний негативний) буде гарантувати, що у них не будуть розвиватися форми гіпертрофічної кардіоміопатії (HCM), пов’язані з ним.

Частота мутації алелів R820W Ragdoll HCM в 2013 році спостерігалася у 0,17 кішок з Італії, у 0,23 кішок з США, у Великобританії поширеність R820W становила 30 %. В даному дослідженні розповсюдженість гіпертрофічної кардіоміопатії (HCM) було встановлено у 2,9 % (95 % ДІ 2,7 – 8,6 %).

Залишити відповідь