Категорії
Різне

Робот-компаньйон ElliQ

Іграшка створена ізраїльськими інженерами для людей похилого віку для вирішення проблем самотності та ізоляції.

Робот складається з трьох модулів: базової док-станції – «голови», що повертається на підставці, і подоби планшета. Всі вони підтримують контакт з користувачем за допомогою камер, мікрофонів, сенсорів руху і динаміків.

Розміри робота дозволяють встановити його на столі, він вміє розпізнавати обличчя власника, запам’ятовує його розклад, підказує, коли треба випити таблетку, нагадає, коли треба погуляти з собакою або коли починається серіал, розповість новини і прогноз погоди.

Робот-компаньйон ElliQ допоможе здійснювати відеодзвінки, обмінюватися повідомленнями і фотографіями з близькими, спілкуватися в соцмережах і спільнотах за інтересами. Підтримує когнітивну здатність господаря, наприклад, граючи з ним в ігри.

Робот-компаньйон може підтримувати бесіду, вдало жартує, допоможе в тренуваннях, вміє читати книжки, а також стежить за здоров’ям власника. Причому реагує не тільки на команду голосом, часом достатньо лише погляду, дотику або жесту і ElliQ виконає команду, сам при цьому вміє досить мило повертати верхню частину – «голову», буцімто прислухається до побажань, імітує рухи, що підкреслює зацікавленість і зосередження уваги пристрою на бесіді.

ElliQ продається поки що тільки на сайті розробників. Вартість 1,5 тисячі доларів.