Доставка їжі роботами

Роботи почали доставку їжі
Роботи-кур'єри для доставки їжі

Роботи, схожі на гібрид мультиварки і марсохода, почали доставку їжі.

Сьогодні в кампусах великих технологічних компаній є свої їдальні. Вважають, що чим менше співробітники витрачають часу на дорогу і обід, тим швидше вони повертаються до роботи, тому в деяких таких їдальнях організовують безкоштовні обіди. Крім цього, в їдальнях компаній співробітники можуть спільно обговорювати проекти. Для тих, хто проводить зустрічі на відкритому повітрі або працює в невеликому офісі без їдальні, в Кремнієвій долині з’явилися шестиколісні роботи, які доставляють їжу.

Роботи почали доставку їжі
Рух робота по дорозі

Продукт лондонської компанії Starship Technologies виїхав на вулиці Маунтін В’ю в 2017 році. До кінця 2018 року компанія планує випустити тисячу роботів-кур’єрів, які будуть доставляти їжу з ресторанів.

Спочатку Ахті Хейнла і Янус Фрііс (засновники Starship Technologies і Skype) працювали над роботом, який зміг би збирати зразки каменів з поверхні Марса і Місяця, можливо тому робот-кур’єр нагадує суміш мультиварки і марсохода. Розроблені ними технології лягли в основу безпілотника для доставки замовлень. Ця ідея в 2016 році залучила 17 мільйонів доларів від інвесторів. Головним інвестором стала компанія Daimler.

Роботи почали доставку їжі
Роботи для доставки їжі

У березні 2017 року робот від Starship Technologies зробив свій перший виїзд, а вже сьогодні таких роботів можна зустріти на вулицях Маунтін В’ю.

Щоб познайомитися з роботами-кур’єрами ближче, колеги з Business Insider відстежили процес доставки. Робот пересувається тротуарами зі швидкістю 6 кілометрів за годину. Він оснащений дев’ятьма камерами і ультразвуковими датчиками, що дозволяє йому аналізувати навколишнє середовище і приймати рішення, чи варто об’їхати перешкоду або зупинитися перед людиною.

Роботи почали доставку їжі
Робот Starship Technologies

Перехрестя робот переїжджає за правилами дорожнього руху. Він здатний розрізняти сигнали світлофора. Коли робот під’їжджає до нерегульованого перехрестя, він зв’язується з диспетчером в офісі Starhip Technologies. Також робот відправляє сигнал в офіс, якщо хтось хоче його викрасти.

Роботи почали доставку їжі
Робот Starhip

До речі, протягом усього часу подорожі відсік для їжі залишається закритим. Його може відкрити тільки співробітник ресторану, який завантажує туди замовлення, і замовник.

Залишити коментар