Категорії
Різне

Роботи почали сіяти і збирати врожай без участі людини

Розробники робототехніки з Великобританії змогли засіяти гектар території і зібрати з нього урожай ячменю виключно за допомогою роботів. За весь час випробувального періоду жодна жива людина ні на одному етапі вирощування врожаю не брала участі. Фахівці стежили за роботами на відстані.

Проект під назвою Hands-Free Hectare (Гектар без рук) здійснювався групою вчених з університету Харпера Адамса з жовтня 2016 року на одній із ферм графства Шропшир, повідомляє Endadget. Фахівці в ході проекту мають намір довести можливість повної автоматизації процесу вирощування сільськогосподарських продуктів.

З використанням гранту в розмірі 200 тисяч фунтів, розробники обладнали трактор і комбайн на фермі камерами, лазерними приладами і GPS-датчиками. За допомогою цих безпілотних пристроїв було проведено весь цикл польових робіт від сівби, зрошення, внесення добрив до повного збирання врожаю. Спеціальні роботи використовувалися для взяття зразків ґрунту, а за допомогою дронів зверху вчені стежили за зростанням культур.

Вчені зізнаються, що вартість таких сільськогосподарських робіт виявилася дорожчою, ніж обробіток ґрунту традиційними способами. Проте вони бачать майбутнє саме в роботизованому землеробстві, оскільки використовувана в даний час техніка через свої розмірів шкодить і ґрунті, і врожаю.

В ході здійснення проекту розробники зіткнулися з різними труднощами. Перш за все, при сівбі трактор постійно збивався з потрібної траєкторії, в результаті чого посіви мали криву форму. Також, після засівання фахівцям не вдалося досить швидко переобладнати трактор для внесення в ґрунти добрив.

Залишити відповідь