Категорії
Різне

Роботи війни

Пройде ще кілька десятиліть і всю чорну роботу виконуватимуть авіаційні, наземні та водні безпілотні комплекси. Але не варто забувати і про людиноподібних роботів. Зазвичай таких роботів створюють за принципом живого організму для здійснення операцій, які заздалегідь закладені в програму машини. Робот отримує інформацію про зовнішній світ від датчиків – аналогів сенсорної системи людини. При цьому робот може діяти автономно або виконувати команди свого оператора.

Роботи війни
Робот
Роботи війни
Робот виконує завдання

Серед антропоморфних двоногих найпопулярнішими є роботи компанії Boston Dynamics, яка вже 25 років займається розробкою роботів для армії. За цей час її інженери випустили в світ людиноподібні платформи Бетмен і Атлас.

Роботи війни
Антропоморфні роботи
Роботи війни
Людиноподібний робот піднімає коробку

Вони можуть переміщуватися на своїх двох, відчиняти двері і виконувати нескладні завдання. При падінні самостійно підніматись. Проходити там, де не пройде, наприклад, колісна техніка. Кілька виробів компанії уже прийнято на озброєння сухопутних військ. В армії США роботи слугують бойовим транспортним засобом для перенесення боєкомплекту та важкої зброї. Також їх застосовують для розмінування, евакуації поранених і розвідувальних операцій.

Роботи війни
Робот долає перепони

Остання модифікація робота лінійки Біг Дог здатна пересуватися під кутом 35 °, перестрибувати невеликі перешкоди та переносити вантажі масою до 150 кг.

Роботи війни
Біг Дог

Головний інженер Boston Dynamics Кевін Бленкспур: « Ідея полягає в тому, що я зараз не надто переймаюся тим, що відбувається з роботом за спиною, робот виконує сам, що потрібно. Але їм також можна керувати через пульт керування».

Роботи війни
Модифікація Біг Дога

Новинкою від компанії Boston Dynamics є робот Хендел на колісному шасі. Він здатен рухатися зі швидкістю до 4 метрів за секунду та підстрибувати в висоту на 1,2 метра.

Роботи війни
Робот Хендел

США залишається лідером виробництва і практичного застосування роботизованої бойової техніки. Прикладом цього є дистанційне управління всіма інженерними машинами армії. А виготовлення двоногих роботів є популярним хобі серед американців.

Роботи війни
Перший американський бойовий робот

Це перший американський бойовий робот. Він потребував багато простору і значних зусиль на його обслуговування. Ми зариємось запропонувати кілька опцій, щоб добудувати цього робота.

Роботи війни
Розробка компанії Honda

Крім США активними розробниками роботів є Китай і Японія. Яскравим прикладом в японської роботизовано платформи є невійськова розробка компанії Honda гуманоїд Асімо (ASIMO). Керівник проекту ASIMO говорить, що Асімо вміє добре стрибати, навіть на мить зависати у повітрі. Тіло Асімо в дещо нахиленому положенні, щоб тримати баланс. Він вміє підійматися по сходах, підстрибувати на одній нозі і грати у футбол.

Роботи війни
Робот ASIMO
Роботи війни
Робот Асімо спускається по сходах
Роботи війни
Роботизовані розробки Китаю

Багатий на розробки роботизованих платформ Китай. Тут створюють як великогабаритну платформу, так і зовсім маленькі. Є і військові розробки, керування якими здійснюється з допомогою нейронів.

Роботи війни
Роботи війни. Робот Федір

Розробкою роботів займаються і в Росії. Ось остання, наприклад, версія – робот Федір. Його створюють для допомоги космонавтам на космічних станціях. При цьому він може стріляти з двох рук по-македонськи, володіє навиками керування УАЗом, свердлить дірки, навіть вчиться навіть уколи робити. Можна було б сказати, що він і на квадроциклі їздить, але під час показу Путіну це його просто прикрутили до транспорту.

Роботи війни
Робот Федір

На сьогодні антропоморфні роботи перейшли з розряду футуристичних виробок в технічну екзотику. Також в Інтернеті набирають популярності безкоштовні мережеві ігри-стимулятори, за допомогою яких можна навчитись керувати залізними машинами.

Роботи війни
Технічна екзотика в роботехніці
Роботи війни
Робот з мережевої гри

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *