Категорії
Різне

«Розумна» голка для акуратних ін’єкцій

Медичні технології розвиваються набагато швидше, ніж автомобілі та інша техніка. Поява «розумних» голок для шприців було питанням часу, і нарешті їх створили. Розробкою займалися дослідники з Жіночої лікарні Брігама – вони зробили голку, чутливу до тиску тканин. Це дозволяє робити більш точні і безболісні ін’єкції в такі вразливі місця як очі і підшкірна клітковина між шкірою і м’язами.

Прототип отримав назву I2T2 (інтелектуальний інжектор для націлювання на тканини). Його головна деталь – це датчик для виявлення змін прикладеного тиску, коли його кінчик проходить через різні типи біологічних тканин з різною щільністю. Наприклад, голка може швидко визначити, в якому шарі ока вона знаходиться. Очікується, що це дуже полегшить роботу лікарів і помилок при введенні ін’єкцій, які можуть бути причиною серйозних проблем, стане менше.

Зазвичай складності виникають при введенні ліків в простір між шарами склери і судинною оболонкою в задній частині ока. Голкою доводиться проколювати шар склери товщиною всього лише 1 міліметр і моментально зупинятися, щоб не пошкодити сітківку, що знаходиться за судинною оболонкою. Датчик, вбудований в прототип I2T2, допомагає зробити це без особливих проблем.

Голка може проникати і в інші місця, що вимагають граничної акуратності. У лабораторних тестах на тваринах I2T2 довів свою ефективність при впровадженні ін’єкцій в епідуральний простір, прилеглий до спинного мозку, і в підшкірну клітковину між шкірою і м’язами. Також він успішно доставив стовбурові клітини всередину ока, що часто застосовується в регенеративній терапії.

Чи чекаєте ви появи «розумних» голок в звичайних лікарнях? Своєю думкою з читачами ви можете поділитися в коментарях.

Залишити відповідь