Категорії
Кухня країн світу Українська кухня

Рибний бульйон

Для приготування рибного бульйону використовують частикову рибу (судак, окунь), гарний бульйон виходить з макрелі, скапа, сардин, вугільної риби, бесуго (пагелі), зубатки та ін.

Інгредієнти для приготування рибного бульйону:
– риба – 500-600 г,
– головка цибулі,
– корінь петрушки,
– лавровий лист,
– чорний перець горошком – 3-4 горошини,
– 2-3 л води.

Рибу треба обробити так: очистити від луски, розрізати черевце, вийняти нутрощі, промити, нарізати на порційні шматки, з голів вийняти зябра. Приготовлену таким чином рибу покласти в каструлю, залити холодною водою, додати сіль, коріння і цибулю, нарізану скибочками: закрити каструлю кришкою, поставити на вогонь, довести воду до кипіння, зняти піну і потім варити при слабкому кипінні 25-30 хвилин; після цього шматки риби вийняти, а голову та плавці продовжувати варити ще 15-20 хвилин. Шматки риби можна покласти в тарілки із супом або використати для другої страви.

Бульйон можна приготувати також із одних харчових відходів. Для одержання концентрованого бульйону беруть рибні харчові відходи.

Харчові відходи треба залити холодною водою, додати зелень і коріння петрушки, селери, цибулю, моркву, лавровий лист і перець горошком. Довести до кипіння, зняти піну та жир, потім варити на тихому вогні при ледве помітному кипінні близько години, періодично видаляючи піну.

При варінні риби зі специфічним запахом та смаком можна додати огірковий розсіл (200-800 г на 1 л води) або шкірку від солоних огірків – специфічний смак та запах риби послаблюються. З тією ж метою можна додати оцет, який надає м’ясу риби відповідний колір.

Готовий рибний бульйон процідити та використовувати для приготування супів та солянок.

Залишити відповідь