Шампунь з харчовою содою

Шампунь з харчовою содою
Соду і воду змішайте у маленькій пляшці в співвідношенні 1: 3.

Шампунь – один з основних засобів по догляду за волоссям, до складових якого належать розчинники (вода, спирти, гліцерини, екстракти рослинної сировини тощо), розчинні лужні солі вищих жирних кислот, природні олії, вітаміни, консерванти, ароматизатори.

На сьогодні косметологічні фірми випускають велику кількість різноманітних шампунів, наділених всілякими властивостями. Але хорошою альтернативою хімічним промисловим сумішам в красивих пляшках можуть стати шампуні, приготовлені своїми руками. Одним з таких є шампунь з содою. Рецепт такого шампуню буде корисним для осіб з підвищеною схильністю до себорейного дерматиту, який в більшості своїх випадків проявляється у вигляді підвищених виділень сальних залоз і лупи (лупа – лускате відшарування часток шкіри на волосяній частині шкіри голови, може виникнути внаслідок порушення обміну речовин або через інфекційне ураження грибком, а найчастіше і те, і інше одночасно).

Харчова сода хоч і має хімічну природу, але є корисною для краси і здоров’я волосся. Вченими доведено, що грибок, який провокує утворення лупи на волосяній частині шкіри голови, активно розмножується саме в кислому середовищі, а сода успішно пригнічує розвиток грибкової флори своїм лужним середовищем. Натрій двовуглекислий підсушує і заспокоює запалення шкіри, стимулює кровообіг, покращує якість і забезпечує тривалий блиск волосся, усуває залишки шампуню і кондиціонера.

При першому використанні содового шампуню врахуйте і той факт, що він не піниться.

Рецепт содового шампуню. Соду і воду змішайте у маленькій пляшці в співвідношенні 1: 3. Об’єм розрахуйте в залежності від довжини волосся (тобто, якщо у вас довге волосся, змішайте 3 столові ложки харчової соди з 9 столовими ложками води).

Розчин наносять на сухе або вологе волосся, від коренів до кінчиків. Через 3 хвилини содовий шампунь з волосся змийте теплою водою.

Вимите содовим шампунем волосся сполосніть за допомогою яблучного оцту: змішайте 1 частину яблучного оцту з 4 частинами води, за бажанням можна додати трохи ефірної олії, щоб поліпшити аромат. Під час полоскання для запобігання потрапляння розчину оцту в очі бажано голову нахилити.

Содовий шампунь можна приготувати заздалегідь і тримати його в пляшці у ванній кімнаті, використовуючи за потребою.

Перший позитивний ефект після першого використання видно одразу. Через кілька застосувань ваше волосся почне рости з прискореною швидкістю, а волосся набуде здорового блискучого вигляду.

Треба знати, що надмірна кількість гідрокарбонату нерідко пересушує шкіру і може викликати появу сухої лупи. А занадто часте застосування соди в лікуванні жирної себореї (якщо, наприклад, користуватися засобом щодня) може спровокувати сальні залози, щоб компенсувати недолік шкірного жиру, до посилення його виділення. Тому так важлива помірність і дотримання балансу.