Категорії
Міста, країни, люди

Шлях до вершини Тяньмень

Гора Тяньмень (Tianmen) розташована на території Національного парку Чжанцзяцзе, що в північно-західній провінції Хунань (Китай), в восьми кілометрах від центру міста Чжанцзяцзе.

Шлях до вершини Тяньмень
Арка «Небесні ворота» або печера «Тяньмень» (Tianmen Cave)

Популярність горі Тяньмень принесла незвичайна печера «Небесні ворота» (найвища в світі печера, яка була утворена природним шляхом): у третьому столітті величезна брила відкололася від скелі, і з’явилася порожнина, ширина якої 57 м, довжина – 60 м, а висота – 131,5 м.

Шлях до вершини Тяньмень
Арка «Небесні ворота»

Печера оповита хмарами, тому місцеві жителі вірять, що пройшовши крізь «Небесні ворота», можна опинитися на небі. Ось тільки шлях туди не зовсім звичайний. Можна, звичайно, піднятися на фунікулері, можна піднятися сходами з 999 ступенями, можна і швидше – на автомобілі по трасі, яку ще називають «Дорога в небеса» або «Дорога великих воріт» – Big Gate Road.

Шлях до вершини Тяньмень
Печера «Небесні ворота» – найвища печера в світі

Канатна дорога з сусіднього залізничного вокзалу Чжанцзяцзе до вершини гори побудована французькою компанією Poma. В туристичних виданнях стверджують, що канатна дорога гори Тяньмень (загальною довжиною 7455 метрів) є «найдовшою пасажирською канатною дорогою в найвищих у світі горах». Розташована вона під кутом 37 градусів, має 98 кабінок фунікулера і підіймає на висоту 1279 метрів.

Шлях до вершини Тяньмень
До Великого храму можна дібратися на підйомнику або по стежці

Прогулятися до вершини туристи можуть також стежкою, що оперізує скелю. Стежка має відділення зі скляної підлоги.

Шлях до вершини Тяньмень
Підвісна стежка в Тяньменьшань. Парк Чжанцзяцзе, Китай

Також до вершини гори Тяньмень спрямована одинадцятикілометрова з 99 вигинами дорога. Дорога починається на висоті двісті метрів над рівнем моря і підіймається на висоту 1300 м. Люблять китайці число «9» і вважають його числом імператора, що це найвище число, яке доступне людям. Цим вони немов би підкреслюють таємничість цього місця, яке знаходиться на кордоні божественного і земного світів.

Шлях до вершини Тяньмень
Дорога 99 поворотів, Китай

До речі, це єдина під’їзна дорога на гору Тяньмень. Ви не наважуєтеся піднятися по такій дорозі на власному автомобілі? Можна скористатися автобусом. Або, як альтернатива, замовити незвичайну «експрес-екскурсію» («Heaven-Linking Avenue»): дуже-дуже швидко професійний гонщик доставить вас на автомобілі Porsche GT3 прямо до місця призначення. Непередавані відчуття гарантовані!

До Великого храму, розташованому також на вершині, можна дібратися на підйомнику або по стежці. Перший храм тут був побудований за часів династії Тан (Tang). В більш пізній архітектурній конструкції династії Тан сьогодні знаходиться вегетаріанський ресторан, один на 10000 квадратних миль.

Шлях до вершини Тяньмень
Великий храм в Тяньмень

Міжнародна Ліга з вінгсьюту (Wingsuit) провела перший і другий чемпіонат світу з Вінгсьюту в Тяньмень. 25 вересня 2011 в арку шириною 30 м з гори з використанням техніки вінгсьюту влітав Джеб Корлисс. Політ розпочався на вертольоті на висоті 1800 м і закінчився безпечною посадкою на сусідньому мосту. 8 жовтня 2013 під час виконання тренувального стрибка з вінгсьюту загинув Віктор Коватс (Kovats), який не зміг вчасно відкрити свій парашут.

Шлях до вершини Тяньмень
Національний парк Чжанцзяцзе

Багато китайців вважають гору Тяньмень чи не найбільш священним місцем у своїй країні. За повір’ям гора дійсно пов’язана з небом і володіє величезною силою. Існує переказ, який передається з покоління в покоління, що на Тяньмені заховано безцінний скарб. Величезна кількість золота, срібла, дорогоцінних каменів, древні фоліанти на горі сховав один селянин під час повстання проти безчинств, що творилися в Піднебесній династією Мін. Численні археологічні експедиції були безрезультатні.

Шлях до вершини Тяньмень
Гори Тяньцзи

До речі, в наші дні на горі можна часто зустріти численних «мисливців за успіхом», які намагаються відшукати скарби могутньої династії Мін. Також на горі знаходиться буддистський храм «Небесні ворота». Площа, на якій розташовані дивовижної краси приміщення храму, становить 10 000 квадратних метрів. Може саме на цій території і заховані безцінні скарби? Ченці забороняють будь-які роботи на священній для кожного буддиста землі. До слова, уряд Китаю також не дозволить проводити дослідження в монастирі лише тільки тому, що він знаходиться на території Національного парку.

Залишити відповідь