Штучні міні-плаценти

Штучні «міні-плаценти»
Штучні «міні-плаценти»

Створення штучних органів не завжди зачіпає область трансплантології. Іноді це потрібно для проведення різних досліджень і навіть не менш серйозних наукових пошуків. Команда вчених з Кембриджського університету повідомила, що їм вперше в світі вдалося створити штучну плаценту. Вважають, що цей винахід допоможе у багатьох областях, що досліджують патології при дозріванні і розвитку плода.

Як повідомляють вчені, штучний орган може діяти як справжній протягом першого триместру вагітності. Штучні міні-плаценти допоможуть зрозуміти основні причини викиднів, а також спрогнозувати і змоделювати процеси, які призводять до прееклампсії і мертвонародження. Невеликі штучні органи будуть використовуватися для того, щоб зрозуміти, як розвиваються тканини при нормальній вагітності, а також чому порушуються природні процеси.

«Тепер можна експериментувати з тим, як плацентарний розвиток відбувається в природному середовищі. Раніше це було неможливо через законодавство, що забороняє подібні експерименти на людях, а плацента тварин працює зовсім по-іншому»,- заявила старший науковий співробітник і професор репродуктивної медицини та імунології з Кембриджського університету Ешлі Моффетт.

Для створення штучного органу вчені використовували ворсинки тканин справжньої плаценти. Вони, як і при нормальній вагітності, об’єднуються в багатоклітинні структури, які здатні виробляти білки і гормони. При цьому вчені можуть легко варіювати розмір органу від 0,1 міліметра до пів-метра і більше.

Як вже було сказано, вчені хочуть використовувати подібні органи для вивчення поширених патологій при вагітності. Про потенційну можливість вирощувати людину за допомогою штучної плаценти мови поки що не йде.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*