Категорії
Різне

Штучні синапси – шлях до штучного мозку

Команда вчених під керівництвом Мьюнг-Джея Лі з Intelligent Devices and Systems Research Group в DGIST розробила штучний синаптичний пристрій, що імітує функцію синапсів нервових клітин (нейронів).

Синапси – це місце контакту між двома нейронами або між нейроном і ефекторною клітиною (ефектор – мала небілкова молекула, яка селективно зв’язується з тими чи іншими білками і регулює їх біологічну активність). В синапсах нервовий імпульс передається від однієї клітини іншій, причому в ході синаптичної передачі амплітуду і частоту сигналу можна регулювати.

Високонадійний штучний синапс-пристрій, який імітує функцію синапсів головного мозку, розробила група вчених під керівництвом доктора Лі. Новий штучний синапс – це електропристрій, управління яким відбувається за рахунок оксидів танталу Ta2O5-x і TaO2-x, викладених в два шари на поверхні пристрою. Опір в шарі оксиду танталу в залежності від сили електричного сигналу поступово можна збільшувати або зменшувати. Команді доктора Лі вдалося подолати обмеження, розподіляючи струм в одному шарі Ta2O5-x.

Також вченим вдалося провести експеримент, в якому відтворилася пластичність синапсу – процес створення, зберігання та видалення інформації за рахунок довгострокового зміцнення або придушення пам’яті шляхом коригування синапсового з’єднання між нейронами.

Розроблений вченими пристрій можна використовувати в пристроях з наднизьким енергоспоживанням або в схемах обробки масивних обсягів даних за рахунок можливостей паралельної обробки при малій потужності. Це буде в нагоді в таких сферах технологій, як штучний інтелект, машинне та глибоке навчання, мозкові імплантати.

Залишити відповідь