Смородина червона, порічки червоні

Смородина червона, порічки червоні
Червона смородина або червоні порічки

Хімічний склад смородини червоної,
Дія смородини червоної,
Способи застосування смородини червоної.

Смородина червона або порічки червоні (Ribes rubrum L.) – рослина родини Grossulariaceae (аґрусові).

Смородина червона, порічки червоні
Смородина червона, квітки рослини

Смородина червона – гіллястий чагарник висотою 1-1,5 м. Листя рослини черешкові, серцеподібні, пальчатолопастні. Квітки дрібні, зеленуваті, зібрані по 6-10 дзвіночків в пониклій квітковій китиці. Плід смородини червоної – округла червона кисла ягода. Цвіте рослина в травні, плоди дозрівають в серпні.

Культивується смородина червона в садах як харчова рослина. Смородина червона (або порічки червоні) поширені майже повсюдно і представлені ​​різними сортами. До нас рослина завезена із Західної Європи, де здавна культивувалася як лікарська рослина.

Для лікування використовують ягоди і сік червоної смородини. Заготовляють плоди червоної смородини в міру їх дозрівання і вживають в їжу в свіжому вигляді, а також ягоди розтирають і змішують з цукром, отримують з них свіжий сік, сироп, готують варення, повидло, джеми, наливки, настоянки, оцет.

Смородина червона, порічки червоні
Кущ смородини червоної

Хімічний склад смородини червоної. Ягоди містять цукри (до 20%), вітамін C (до 50 мг / 100 г), органічні кислоти, мінеральні солі, дубильні, фарбувальні і пектинові речовини.

Дія смородини червоної. Сік ягід смородини червоної добре втамовує спрагу, знижує температуру при гарячкових станах, усуває нудоту, пригнічує блювоту, збуджує перистальтику кишечника, підсилює діяльність шлунково-кишкового тракту, а також виділення поту, сечі і солей з сечею, має легку жовчогінну і ніжну проносну, протизапальну і ранозагоювальну властивості.

У народній медицині ягоди і сік смородини червоної вживають при поганому апетиті, млявому травленні, тривалих запорах, для поліпшення стану при гарячці, для виведення радіонуклідів з організму.

Смородина червона, порічки червоні
Плоди смородини червоної

Способи застосування смородини червоної:

настій: 4 столові ложки ягід червоної смородини залити 1 склянкою окропу, настоювати 4 години, процідити. Приймати настій червоної смородини по ¼ – ½ склянки 4 рази на день до їжі при зазначених захворюваннях;

– сік червоної смородини приймати по ¼ – ½ склянки 4 рази на день при вказаних захворюваннях.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*