Категорії
Природа Тварини

Сотні тисяч птахів загадково померли

В американському штаті Нью-Мексико знайшли мертвими сотні тисяч перелітних птахів. Що їх вбило – достеменно невідомо, про що пише CNN.

Біологи з Держуніверситету Нью-Мексико намагаються з’ясувати причини загибелі птахів. Загадково гинути пернаті почали наприкінці літа – 20 серпня на військовому ракетному полігоні виявили багато мертвих птахів. Спочатку це вважали одиничним інцидентом, який тепер переріс в набагато більш серйозну проблему. Мертвих птахів у великій кількості знаходять в усьому штаті. Трупи птахів (синіх дроздів, горобців, чорних дроздів, західних піві, мухоловок) також знаходять у Колорадо, Техасі і Мексиці.

Марта Десмонд (професорка факультету Дикої природи та екології) підозрює, що вже загинуло більше мільйона птахів.

Команда Марти Десмонд разом з біологами з ракетного полігону почали ідентифікувати, каталогізувати і досліджувати близько 300 мертвих птахів, аби дізнатися більше.

Місцеві мешканці повідомляли біологів про дивну поведінку птахів перед смертю. Приміром пернаті, яких зазвичай можна побачити лише на кущах або деревах, ходили по землі в пошуках їжі. Більшість були млявими і не реагували на небезпеку, через що багато птахів загинули під колесами автомобілів.

На думку біологів, одним з факторів, що сприяв смерті птахів, могли бути лісові пожежі у Каліфорнії та інших західних штатах. Птахи були вимушені мігрувати раніше, ніж встигли підготуватися.

«Птахи, які через пожежу не встигли підготуватися і могли мати недостатньо жиру, щоб вижити, – сказала Десмонд. – У деяких птахів, можливо, навіть не було запасів, щоб почати міграцію, тому вони померли».

Деяким птахам довелося змінити шляхи своєї міграції, інші могли надихатися димом від лісових пожеж і отримати пошкодження дихальних шляхів.

Хоча пожежі і суха погода в Нью-Мексико, звичайно, збільшили кількість смертей перелітних птахів, все ще залишається багато питань.

«В серпні спостерігалися окремі смертні випадки птахів, пояснити які ми не знаємо як, і це справді викликає занепокоєння», – додала вона.

Трупи птахів відправлять до лабораторії судово-медичної експертизи Служби охорони риб та диких тварин США в Орегоні для визначення причини смерті. Але для отримання результатів можуть знадобитися тижні.