Категорії
Різне

SoundBender – технологія левітації

Вчені з усього світу вже давно намагаються розробити ефективну технологію левітації, адже це відкриє не тільки новий шлях до створення ховербордів (вигаданий транспортний пристрій, що зовнішньо нагадує скейтборд з антігравітаторами замість коліс), а й змінить навколишній простір. Група дослідників з Великобританії значно просунулася в цьому питанні, розробивши технологію, яка допоможе змусити об’єкти левітувати навіть тоді, коли існують перешкоди. Від дослідників Сассекського Університету нова технологія отримала назву SoundBender.

SoundBender являє собою інтерфейс, здатний, огинаючи перешкоди, генерувати динамічні ультразвукові хвилі, що дозволяє розробити левітацію для малих об’єктів.

За словами доктора Джанулка Мемолі, одного з авторів роботи, технологія SoundBender – «це значний крок у розвитку ультразвукової левітації, що дозволить подолати недоліки попередніх напрацювань – розроблена гібридна система поєднує в собі універсальність фазованих решіток з точністю акустичних метаматеріалів, це допомагає усунути обмеження на поширення звукових хвиль і досягти неймовірно динамічного і чутливого управління».

SoundBender - технологія левітації
Автори роботи SoundBender доктор Джанулка Мемолі, доктор Мохд Нораскін Аділі і доктор Дієго Мартінес Пласенсія

Акустичні метаматеріали в даному випадку дозволяють створити акустичне поле з високим просторовим розширенням, а фазовані решітки забезпечують потрібну амплітуду для контролю за поширенням звукового поля.

За допомогою SoundBender можна управляти як твердими об’єктами, так і рідиною і навіть контролювати шлях поширення ароматів. Зараз єдиним обмеженням є те, що система може обходити тільки невеликі статичні перешкоди, але в майбутньому SoundBender зможе взаємодіяти з динамічними перешкодами великого розміру.

За визначенням авторів, технологію SoundBender вже сьогодні можна адаптувати для індустрії розваг (настільних ігор, інтерактивних виставок тощо).

«Потенціал у пристрою дійсно величезний. Наприклад, ми можемо зробити його таким, щоб він працював на всіх звукових частотах і тоді зможемо відправити звукову хвилю «за кут» або створити зону тиші посеред галасливого танцполу».

Отже, SoundBender – нова технологія ультразвукової левітації, що в найближчому майбутньому почне змінювати нашу буденність.

Залишити відповідь