Створили «ввічливого» робота

Створили «ввічливого» робота

У знаменитому американському MIT (Массачусетському технологічному інституті) створили «ввічливого» робота. Соціально відповідальна поведінка механічного створіння проявляється в тому, що його без побоювання можна використовувати в багатолюдному місці.

Робот, навіть рухаючись на високій швидкості, вчасно розпізнає людину, що наближається до нього, і акуратно її об’їжджає. Про це повідомляє Science Alert.

Примітно, що робот бере до уваги традиції, прийняті в кожній конкретній країні, і в залежності від місцевих порядків (ліво – або правосторонній рух) об’їжджає людину-перешкоду зліва чи справа. Також робот підпорядковується негласним соціальним нормам, дотримуючись дистанції, прийняті між людьми в конкретному регіоні.

Орієнтуватися роботу допомагають набір камер і лазерних сенсорів. Як зазначає команда дослідників, робот при виборі траєкторії руху використовує дещо інші принципи, ніж безпілотні автомобілі. Останні орієнтуються на дорожню розмітку і на машини, які передбачувано рухаються по більшій площині. Але перед творцями робота стояла задача навчити його рухатися в натовпі під час хаотичного руху.

Для «навчання» робота використовували особливу техніку: систему налаштовували працювати не з набором команд, а за методом проб і помилок взаємодіяти з оточенням.

В результаті операційна система до десяти разів на секунду здатна оптимізувати маршрут, зберігаючи пристойну як для робота швидкість переміщення (1,2 м / с).

Дослідники говорять, що роботів з такими навичками можна використовувати в торгових центрах, аеропортах, медичних та освітніх установах.