Категорії
Кухня країн світу Українська кухня

Судак, тушкований у соці з цибулі

Відомо, що, подібно до часнику, цибулею риби не зіпсувати, як, наприклад, і у рецепті «Судак, тушкований у соці з цибулі», котрий до того ж не вимагає багато часу для приготування.

Для приготування страви потрібна риба, найкраще судак, вагою не менше 1 кг. Почищеного й вимитого судака натерти сіллю, легко скропити цитриновим соком і відставити на годину в холодильник.

Через годину витягнути і порізати шматками. Почистити 4 великі цибулі й потерти їх на дрібній тертці. Через марлю витиснути з них сік.

Відповідну глибоку пательню чи іншу форму змастити олією покласти туди шматки риби, залити соком з цибулі. Тушкувати на малому вогні 12 хвилин під накривкою. Пізніше скропити оливковою олією, долити 100 мл білого пів сухого вина і знову тушкувати 10 хвилин.

М’яку рибу витягнути на загрітий полумисок і тримати в теплі. До рідини, що залишилася на пательні, додати капарці, порізані зелені оливки та тоненькими кружальцями цитрини.

Все разом підігріти, приправити, якщо треба, сіллю й білим меленим перцем. Вкінці покласти порізані мариновані печериці. Гарячим соусом полити рибу.

Подавати до будь-якого гарніру. Добрим додатком до приготованого таким чином судака можуть бути тонкі скибки свят-вечірнього пирога з гречаною кашею й картоплею.

Інгредієнти для судака тушкованого:
– 1 кг судака,
– 5 цибулин,
– 3 ложки капарців,
– 3 ложки зелених оливок без кісточок,
– 5 маринованих печериць,
– 4 ложки оливкової олії,
– 1,5 склянки білого напівсухого вина,
– цитрина, сіль, білий перець.

Джерело: Вербенець Ольга, Манько Віра. Обряди і страви Святого вечора.

Залишити відповідь