Свіжі фотографії Марса

Свіжі фотографії Марса

На жаль, Девід Боуї був неправий щодо павуків на Марсі. Хоча, дивлячись на ці неочікувані нові знімки величезного синього «тарантула» на поверхні Червоної планети, можна було б подумати інакше. Ця картина в штучних кольорах демонструє серію слідів марсіанських пилових «дияволів». Фотографію, серед багатьох інших, зробив європейський ExoMars Trace Gas Orbiter. Частину знімків випустили сьогодні, щоб ви могли насолодитися чудовими марсіанськими пейзажами з висоти польоту супутника.

ExoMars Trace Gas Orbiter (TGO) прибув до Марса в жовтні 2016 року, але тільки у лютому 2018 року він опинився на низькій орбіті над Червоною планетою. Наукова діяльність почалася пару місяців по тому. Проектом керує Європейське космічне агентство (ЄКА). Його основне завдання полягає в пошуку слідів метану, які допоможуть вченим краще зрозуміти здатність Червоної планети підтримувати життя. Або таку здатність в минулому.

Відмінною особливістю TGO є наявність камери Surface Imaging System (CaSSIS), яку він використовує для дослідження поверхні Марса з орбіти. CaSSIS унікальна тим, що може виробляти кришталево чіткі знімки в 3D у високій роздільній здатності на додаток до звичайних 2D-зображень.

Зображення в хибному кольорі марсіанського регіону Terra Sabaea показує особливості поверхні, схожої на павука. Насправді ж це сліди, залишені пиловими «дияволами», досить частим погодним явищем на Марсі. Ця картина спостерігалася на гребені хребта і, за даними ЄКА, представляє «по суті, конвергенцію сотень або навіть тисяч невеликих марсіанських торнадо». Зображення було представлене в комбінованому кольорі, щоб виявити особливості поверхні. Його реальний колір, за словами ЄКА, повинен бути темно-червоним, оскільки пилові «дияволи» дістають свіжий матеріал з-під поверхні.

Подивіться ще фотографії:

Свіжі фотографії Марса

Волохатість на Марсі

Свіжі фотографії Марса

Дюни на Марсі

Свіжі фотографії Марса

Марсіанські солоні сульфати

Свіжі фотографії Марса

Шаруваті особливості Південного полюса Марса