Категорії
Психологія

Сила думки

Є люди, які вміють на відстані без всякого трюкацтва гнути, переміщати, підвішувати в повітрі виделки, ложки або інші предмети, повертати стрілку компаса, змінювати хід годинника, розганяти хмари, гасити полум’я свічки. Приміром, один західний дослідник навчився думкою впливати на спостережувані під мікроскопом інфузорії-туфельки.

Виявляється, зусиллям думки можна діяти також на зростання рослин, розвиток хвороботворних грибків, на процес обміну речовин в живому організмі, лікування ран… Такі приклади теж є.

Цьому парапсихологічному феномену дали назву телекінез (грец. Τῆλε і κίνησις – «рух на відстані») і психокінез (грец. Ψυχή – «душа», «серце», «дихання» та κίνησις) – термін, яким в парапсихології прийнято позначати здатність тільки зусиллям думки впливати на фізичні об’єкти буквально. Гіпотетична енергія, яка дозволяє це робити, пси-енергія або біоенергія. Вважають, що пси-оператор може порушити телекінетичні здібності у людей, які знаходяться поруч з ним.

Феномен Нінель Кулагіної. Довгий час про неї знали лише обрані академіки. В 1988 році (в період перебудови) перед радянськими ЗМІ відкрилася можливість висвітлювати аномальні теми. Багатомільйонна телеаудиторія змогла переконатися в тому, що телекінез – реальність. Кулагіна знімала з пальця своєї руки обручку, клала її на журнальний столик, поруч розсипала сірники, потім водила над цими предметами долонею, не торкаючись до них. Кільце разом з сірниками рухалося до краю столика.

Вчені не могли пояснити цей вражаючий ефект і тому запросили її в свої лабораторії для наукових експериментів. Науковці виявили у Кулагиної інші унікальні здібності: визначати колір, читати друковані тексти будь-якою відкритою ділянкою тіла, створювати в рідинах кисле середовище і змінювати їх хімічний склад, збільшувати електропровідність повітря, втамовувати біль при запальних процесах, лікувати захворювання судин, загоювати рани.

Цікаво, що під час дослідів по телекінезу між пальцями Кулагиної і предметами, з якими вона працювала, виникали якісь тонкі блискучі пунктирні лінії – намистинки. Виявилося, що акустичні коливання-потріскування біля її рук – це згущені електромагнітні поля. Неповторний комплекс здібностей Кулагиної до цих пір остаточно не розгаданий. Назвали його феноменом «К». Підтверджено його у 25 наукових лабораторіях.

Помічено, що телекінез, як і інші парапсихологічні здібності, іноді з’являється в результаті травм, захворювань, стресів, ударів струмом. Це підтверджує наявність прихованих резервних здібностей людського організму, особливо мозку. Тому треба лише створити умови для їх прояву. Для розвитку цих здібностей невипадково придумані цілі комплекси спеціальних вправ.

Говорять, що Кулагіна займалася безперервно, несамовито, до появи головного болю і позивів до блювоти. Тобто до концепції «другого дихання», згідно з яким людина в певний момент втрачає сили, але потім раптово переключається на резервне джерело енергії.

В останні роки телекінез вивчають співробітники Принстонського університету (США) під керівництвом доктора Роберта Джана, який завідує лабораторією аномальних досліджень. Вони змогли довести, що людина своєю психікою може впливати на матеріальні об’єкти. За строго вивіреною методикою вчені провели тисячі дослідів, в яких брали участь сотні людей – чоловіки і жінки різного віку і професій. Перед однією з таких груп стояла задача: подумки вплинути на коливання маятника, вміщеного під прозорий пластиковий ковпак. П’ятьом операторам вдавалося це зробити в будь-який час доби на значній відстані, решті – лише в окремих випадках. В дослідах використовувалися електронні генератори випадкових чисел. Необхідно було силою думки впливати на показання цих приладів, вгадувати числа. Результат перевершив всі очікування: було порушено закон випадковості – задумані числа випадали частіше за інших!

Іншими словами, воля людини вносила певні зміни. Цікаво, що в тих випадках, коли в експериментах брали участь пари, які добре знали один одного (подружжя, друзі, коханці), ефективність була в чотири рази вище, ніж в дослідах з одинаками.

Ще було помічено: учасники-чоловіки в цих експериментах чомусь виявилися більш щасливі, ніж жінки. Все це дозволило Роберту Джану в інтерв’ю британській газеті «Дейлі Телеграф» заявити: «Ми вважаємо, що знайшли неспростовний доказ реальності цього загадкового явища. Психокинетичний вплив проявлявся в тій чи іншій мірі у всіх піддослідних. Тому ми думаємо, що мова йде про якості, властиві майже всім людям».

Отже, думка здатна впливати на фізичні тіла. Цей факт в сукупності з іншими цілком може змусити поміняти наукову картину світу. Той же Джан розробив концепцію квантово-механічної взаємодії свідомості з фізичними системами. Інші вчені встановили, що силою розуму можна впливати на різні прилади й рідкі середовища: це надточні хронометри, лазери, електросхеми, генератори електромагнітного випромінювання, емульсії, колоїдні розчини, вода…

Залишити відповідь