Категорії
Психологія

Синдром «Збитого льотчика»

«Якщо після падіння, людина піднімається, це не фізика, це характер», Майк Тайсон.

Термін «збитий льотчик» найчастіше стосується успішного менеджера, який з якихось причин залишився без роботи і тривалий період не може знайти нової.

Здавалося б, падіння на кар’єрних сходах можна пояснити і тим, що гідних робочих місць тепер, особливо в період кризи, небагато, а розмінюватися на дрібниці є безглуздим. Але головна проблема тут виникає зазвичай тому, що з кожним місяцем віра в себе знижується, і пояснювати на зустрічах, чому ти цілий рік не можеш знайти собі роботу, стає складніше психологічно.

Скажімо, минулого місяця вас звільнили, і на співбесіді з’ясовується, що, припустимо, навіть не за скороченням штатів. Що далі? Часто таким кандидатам відмовляють із міркувань «навіщо нам невдахи». Але, якщо подивитися на історії дуже успішних людей, багатьом доводилося починати спочатку. Навіть у Стіва Джобса було кілька провальних проектів та пауза у кар’єрі, що ніяк не завадило стати надалі успішним.

Чого не варто робити на співбесіді:
1. Помилка № 1. Брехати і вигадувати драматичні історії. Деякі так і роблять, причому не тому що підступні брехуни. Просто при культі успішності їм здається це найбільш перспективним. Але відверта брехня часто може вийти назовні. Майже будь-який роботодавець не полінується отримати рекомендації і дуже здивується, якщо почута історія відрізнятиметься від вашої версії кардинально.

2. Помилка № 2. Звинувачувати керівництво у несправедливості. Знову ж таки, люди, які негативно відгукуються про інших, рідко подобаються.

3. Помилка № 3. Виправдовуватися за перерву у роботі. Якщо ви говорите про причини звільнення з попереднього місця роботи зі сум’яттям, а про паузу в роботі, виправдовуючись – ваші шанси невеликі.

Як же поводитися кандидатам, щоб отримати нову роботу?
1. За битого двох небитих дають. Помиляються всі, так влаштоване життя. Звільняють і відмінних менеджерів через обставини, які від них не залежать. Головне, це вміння робити висновки зі своїх помилок. Якщо ви скажете рекрутеру: «Так, в компанії X я не зміг передбачити зміни ринку (як і більшість колег), але саме тому тепер надалі ніколи не повторю такої помилки» – це буде перевагою.

2. Утримуйте фокус на тому, що ви дійсно працюєте добре. Вас можуть збивати і відволікати або розмова може піти в інший бік, але саме вам необхідно повертати і утримувати розмову в потрібному руслі.

3. Впевненість. Не губіть в «паузі» впевненість. Без віри в себе ви навряд чи зможете переконати в вашій цінності інших. Якщо ваші досягнення переконливі, вони здатні переважити неоднозначність перерви в роботі.

4. Проактивність. Запитуйте, уточнюйте деталі. І обов’язково старанно готуйтеся до кожної зустрічі. Найголовніше, ніколи не здаватися. Світ належить терплячому.

5. Можливості приходять вчасно, хто вміє активно чекати. Для топ-позицій абсолютно нормально почекати появи гідної вакансії – головне продовжувати залишатися в курсі справ та подій, і моніторити появу нових можливостей.

Залишити відповідь