Категорії
Екстрим і спорт

Та, що біжить по скелях

Та, що біжить по скелях
В Маріуполі пройшов фестиваль скелелазіння, в рамках якого відбувся чемпіонат України з дисципліни «Швидкість» (формат «Рекорд»).

В цьому виді спорту зазвичай змагаються в трьох дисциплінах: боулдерінг, труднощі і швидкість, кожна з яких вимагає миттєвої реакції, блискавичного мислення і фізичної витривалості у спортсмена. Але еталонною у скелелазінні є саме швидкість – динамічна і видовищна у скелелазінні дисципліна. Суть її проста: хто найшвидше підніметься по вертикальній траєкторії, той і переможець.

Головне змагання року проходило в Центрі спорту та відпочинку під екзотичною назвою «Аляска», де знаходиться один х найбільших в Україні часових скеледромів з синтетичним рельєфом.

До Маріуполя приїхали кращі скелелази країни, в числі яких було двадцять жінок з восьми регіонів. У «забігах» по вертикальній стіні не було рівних дніпрянкам, які зайняли весь п’єдестал пошани.

Чемпіонкою України стала Тетяна Колкотіна, чия спортивна кар’єра починалася в криворізькому спортклубі «Богатир». Сьогодні наша землячка вдосконалює майстерність у Дніпрі – в дитячо-юнацькій спортивній школі з технічних і прикладних видів спорту. Це друга золота медаль, здобута Тетяною в цьому році – у січні вона стала переможницею першого етапу Кубка України.

Дворазова чемпіонка країни з дисципліни швидкість – надія українського скелелазіння. За нею міцно закріпилося прізвисько «Та, що біжить по скелях». Особистий рекорд спортсменки на дистанції 15 метрів – 8,4 секунди (світовий рекорд дорівнює семи секундам). Зараз Тетяна старанно готується до Чемпіонату Європи, на якому будуть розігруватися ліцензії на Олімпіаду-2021 у Токіо.