Цифрове дзеркало

Цифрове дзеркало

Складна комбінація просунутих технологій дозволяє побачити самого себе в абсолютно незвичному вигляді. Об’єднавши технології комп’ютерної та магніторезонансної томографії, рентгенівського обстеження, комп’ютерної анімації та системи захоплення рухів Kinect, науковці створили «чарівне цифрове дзеркало», що відбиває образ людини зовсім в іншому вигляді, дозволяє побачити свої власні внутрішні органи, кістки і м’язи.

Ось як це працює: людина обстежується КТ, МРТ і рентгеном для захоплення зображення кісток і органів з високою роздільною здатністю.

Цифрове дзеркало

В цілому це займає близько трьох з половиною годин. Потім, коли ви підходите до дзеркала, камера захоплення руху Microsoft Kinect відстежує рух двох десятків різних суглобів, у тому числі колін, ліктів і зап’ясть.

Цифрове дзеркало

Медичні зображення анімуються за допомогою графічних процесорів, так що ви можете бачити своє тіло зсередини в реальному часі.

Цифрове дзеркало продемонстровано на конференції по Людино-машинному інтерфейсу в Торонто (Канада), NewScientist – щотижневий науково-популярний журнал.

Цифрове дзеркало

Дослідник медичної візуалізації з Університету Париж-Південь Ксав’є Метр і його колеги побудували цифрове дзеркало, щоб дослідити ставлення людини до свого власного тіла.

Цифрове дзеркало

Але в майбутньому, вони планують представити лікарям подібну систему, за допомогою якої люди зможуть самостійно обстежувати певну частину свого тіла або підготуватися до майбутньої операції.

Цифрове дзеркало

Інший вид «чудесного дзеркала» розроблений в Технічному університеті Мюнхена в Німеччині – проектує зрізи медичних образів безпосередньо на тіло людини.

Цифрове дзеркало

Ще один проект недавно продемонстрований на конференції Американської Асоціації для Просування Науки в Чикаго – може анімувати дані МРТ на екрані комп’ютера, виявляючи частини тіла, які можуть викликати проблеми в майбутньому.

Цифрове дзеркало

Джеймс Хан, директор Інституту біомедичної інженерії в університеті Джорджа Вашингтона у Вашингтоні, округ Колумбія, досліджує аналогічну технологію для допомоги хірургам у проведенні операцій.

Цифрове дзеркало

За допомогою Kinect його лабораторія створила досвідчений інтерфейс, який дозволяє хірургам маніпулювати медичними зображеннями лише за допомогою декількох простих жестів.