Категорії
Природа Тварини

У Дніпрі стало більше чайок-реготух

За останні роки популяція чайок-реготух значно збільшилася. Через те що цей вид птахів реагує на все яскраве, навесні вони буквально пікірують з річкової зони у місто, забруднюючи його.

Чому ж цей морський птах практично став постійним жителем мегаполісу? Чайка-реготуха – це велика чайка, яку раніше можна було зустріти на Чорноморському узбережжі України. Але під час появи великої мережі водосховищ, цей птах став поширюватися в інші зони проживання. Тепер з’ясувалося, наскільки цей вид виявився пластичним в пристосуванні.

«Інші види чайок зазвичай вибирають для гніздування голі місця: пісок, невеликі зарості трави і т.п. Реготуха гніздитися де завгодно, але переважно на островах», – розповідає доцент кафедри зоології та екології ДНУ ім. О. Гончара, старший науковий співробітник Дніпровсько-Орільського природного заповідника Олександр Пономаренко.

Також за словами фахівця, спочатку чайки, і реготухи в тому числі, харчувалися здебільшого рибою, але виявилося, що цей вид чайок може пристосуватися і до інших кормів. Реготухи тепер ловлять в полях комах, нападають на пташенят інших птахів, іноді навіть харчуються падаллю, пасуться по місцевим звалищам і розкопують там все, що загорнуте в яскраві обгортки.

Саме пластичність до харчування і гніздування допомогли реготухам широко поширитися і пристосуватися до життя на всьому ланцюгу водосховищ річки Дніпро в 60-70 роках минулого століття. Далі цей птах почав селитися на островах і вів традиційний для себе спосіб життя.

«Якщо раніше сміття і побутові відходи утилізували, то зараз все це просто викидається на вулицю, на околицю сіл і селищ. Це призвело до того, що звалищами зацікавилися реготухи. З ранку вони завалюються на звалища, там наїдаються, а ввечері кочують в такі місця, де до них не добереться людина або бродячі собаки. Тому в найближчі роки в нашому місті чайки-реготухи будуть процвітати».

«Реготухи зникнуть з нашого міста тільки у випадку, якщо ми приберемо звалища. А до тих пір, поки ми не вирішили проблеми з переробкою сміття, у нас будуть з’являтися такі «сусіди», які завдаватимуть нам проблем як переносники хвороб, адже харчуються вони на звалищах разом з граками, сірими воронами і галками», – підсумував Олександр Пономаренко.

Залишити відповідь