Категорії
Різне

Українець зламав постулати нейробіології

Українцям і надалі доводиться пишатися своїми земляками, які здійснюють прориви в науці за межами нашої країни. Раніше «ДС» повідомляла, що українка Марина Вязовская, що працює в Берліні, отримала престижну математичну нагороду – премію Салема. Цього разу новина про успіх українця прийшла з Іспанії.

Вчений-нейрофізики Антон Філіпчук, який вивчає ембріональний розвиток сенсорних систем в Інституті нейронаук міста Аліканте, зробив важливе відкриття, результати якого в подальшому можуть бути використані для поліпшення якості життя людей, які втратили зір або слух, повідомляє «Точка доступу». Підсумки копіткої праці Філіпчука і його колег опублікували у впливовому науковому виданні Nature Communications.

Відкриття полягає в тому, що мозок мишей (a отже, ймовірно, і людей) «знає» про наявність недоліків зору або інших органів почуттів ще до народження і здатний запустити механізми компенсації ще до першого контакту з навколишнім світом.

Раніше нейронаука базувалася на постулаті, що розвиток зон кори головного мозку, які відповідають за органи почуттів – зір, слух і тактильні відчуття, відбувається після народження, під час взаємодії з навколишнім середовищем.

Вченим вдалося встановити: зони мозку, які відповідають за відчуття, спілкуються між собою ще до нашого народження. Автори дослідження відзначають, що його результати відкривають нові перспективи для можливості поліпшення якості життя пацієнтів з втратою органів почуттів.

Антон Філіпчук народився в 1984 року в Кривому Розі, закінчив Ліцей інформаційних технологій при ДНУ.

У 2006-му отримав диплом фізичного факультету Дніпропетровського національного університету, де і приступив до написання кандидатської дисертації.

У 2011-му захистив дисертацію по дослідженню нейродегенеративних процесів при бічному аміотрофічному склерозі.

Почав свою наукову кар’єру в Середземноморському інституті нейробіології (Марсель), досліджуючи хворобу Паркінсона.

Залишити відповідь