Універсальне волокно для роботів

Універсальне волокно для роботів

На жаль, вчені ще не винайшли ідеального матеріалу, який в собі одному має всі необхідні властивості – поки що це звучить як фантастика. Проте науковці працюють над створенням універсального волокна, яке може бути використаним в максимальній кількості пристроїв, починаючи від автомобілів і закінчуючи робототехнікою. Команда дослідників з Університету штату Північна Кароліна представила дріт, що володіє як міцністю і еластичністю. Можливо, це саме той відмінний матеріал, який буде слугувати для захисту нутрощів роботів.

Створене дослідниками волокно має металеву серцевину з галію, обгорнуту еластичною полімерною оболонкою зі стиролу, етилену і бутилену. Від самого початку дріт має металеву міцність, але роздробивши серцевину на частини, його можна розтягнути в сім разів від початкової довжини. Температура плавлення галію, що знаходиться всередині нового волокна, всього 30 градусів, тому після повернення волокна в первісний стан зможе легко відновити колишню міцність.

Універсальне волокно для роботів

Галієвий полімер жорсткого волокна

За словами автора дослідження Майкла Дікі, для розтягування полімерної оболонки не потрібно застосовувати велику силу. Витканим з цього волокна матеріалом планують покрити рухливі деталі роботів. В нерухомому стані новий матеріал буде виконувати захисну функцію, а під час руху вільно розтягнеться до потрібного розміру і знову зможе зміцнитися при зупинці. Завдяки наповненню з галію, таке волокно витримує масу в 15 000 разів більше власної ваги.

Розробка нових матеріалів триває постійно. Команді вчених з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі вже вдалося створити міцний і легкий матеріал, який в майбутньому планують використовувати для захисту ракет і автомобілів від високих температур.