Категорії
Природа

В Києві розквітли каштани

В останні дні жовтня в Києві розквітли каштани.

Цього року через незвично теплу осінь в нашій столиці почали цвісти каштани. Фото квітучих дерев зроблено біля станції київського метро «Мінська».

Advertisements

Каштан належить до родини букові. Це дерево теплого помірного клімату. Росте на схилах гір, затінених схилах з бурими середньої вологості ґрунтами, що залягають на безвапнякових гірських породах (сухих і заболочених ґрунтів не переносить).

Каштан, батьківщиною якого є Греція, завезений до Києва десь з Угорщини. Увійшов «в моду» в XIX столітті. Відомий дослідник Києва М.Ф. Берлінський (1776-1848) в одному зі своїх рукописів зазначив, що на київському Подолі серед фруктових дерев з’явилося красиве декоративне дерево – кінський каштан, пірамідальний за формою і цвіте біло-рожевими квітами. Восени каштан приносить плоди, які, на відміну від плодів каштана звичайного, завезеного в західну Європу з Італії, неїстівні.

Цікавий і той факт, що в старому (верхньому) Києві каштанових дерев тоді не було – в цих місцях ще не було садів. В 1839-1849 рр. за проектом архітектора В.І. Беретті був закладений Бібіковський бульвар (Д.Г. Бібіков в ті часи був генерал-губернатором Києва) – нині це бульвар Тараса Шевченка. Спочатку до приїзду Миколи I на бульварі висадили каштани, але імператору розлогі крони каштанів не сподобалися, тому протягом ночі всі каштани були викорчувані і замінені пірамідальними тополями. А викорчувані дерева кияни підібрали і посадили у своїх дворах. Це й призвело до бистрого поширення каштанів по всьому Києву.

Каштанове дерево полюбилося киянам через свою красу. І сьогодні з’явилася ще одна можливість помилуватися цвітінням київських каштанів.

Як стверджують українські синоптики, підвищення середньорічної температури повітря в Україні випереджає світові показники. Вочевидь, що й цьогорічна зима не буде холодною.

Advertisements