Категорії
Різне

В Одесі ремонтують літак Каддафі

В Одеському міжнародному аеропорту вже кілька місяців знаходиться на ремонті літак Ан-74ТК-300Д, на якому літав лівійський керівник Муаммар Каддафі.

Літак Ан-74ТК-300Д належить Лівії і проходить поточний ремонт в приватних авіаремонтних майстернях, розташованих на території повітряної гавані. ЗМІ зазначає, що Ан-74ТК-300Д побудований всього лише в трьох примірниках і використовуються вони тільки для перельотів перших осіб.

Перший такий літак з реєстраційним номером UR-AWB випустило в 2003 р. Харківське державне авіаційне виробниче підприємство для українського президентського авіазагону. Другий (5A-CAA) був переданий уряду Лівії, яка тоді ще називалася Великою Соціалістичною Народною Лівійською Арабською Джамахірією. Третій борт (RDPL-34020) поставили в Лаос, де він розбився 17 травня 2014 року. Тобто на сьогодні в дієвому стані залишилося всього два літаки – UR-AWB і 5A-CAA.

В Одесі знаходиться другий літак 5A-CAA. Його замовляв в Україні особисто полковник Каддафі, який літав на ньому до початку громадянської війни 2011 року.

Ця VIP-модифікація добре відомого літака Ан-72/74. Літак навіть зовні відрізняється від попередників, не потребує скороченого зльоту і має малу дистанцію пробігу, тому двигуни опустили під крило, розмістивши їх на пілонах. Завдяки цьому машина стала менш гучною і більш економічною. Розробили спеціальний комфортний салон – шикарні шкіряні крісла, інкрустація, елементи з цінних порід деревини і дворівневе освітлення стелі, що дозволяє створювати ефект нічного зоряного неба.

В Одесі ремонтують літак Каддафі
Салон Ан-74ТК-300Д

У лютому 2011 року, під час операції міжнародних сил проти лівійського диктатора, літак був пошкоджений осколками бомб, але вже до літа його відремонтували. Сьогодні борт 5A-CAA використовує міжнародно визнаний Уряд національної єдності. За десять років експлуатації літак змінив кілька забарвлень і обслуговувався на харківському заводі. Зараз Харківське державне авіаційне виробниче підприємство переживає складний час, тому лівійський борт перебуває на ремонті в Одесі.

Залишити відповідь