Категорії
Кухня країн світу

В Україні 40% м’яса – фальсифікат

Близько 40% м’яса на українських прилавках – фальсифікат або неякісна продукція. При цьому будь-який споживач може самостійно визначити якість м’ясної продукції. Експерти назвали кілька простих порад.

Чи було м’ясо замороженим? Пораду дає декан факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК Національного університету біоресурсів і природокористування Лариса Баль-Прилипко, достатньо в рукавичці, серветкою або через упаковку натиснути пальцем на м’ясо «так, щоб на ньому залишилася невелика ямка. Якщо м’ясо відразу ж повернеться в попереднє положення, і ямка вирівняється, м’ясо свіже і не заморожувалося. Якщо ямка залишиться, така продукція повинна викликати питання».

Несвіже м’ясо можна визначити на запах. Навіть якщо м’ясна продукція вимочувалася в різних розчинах, повністю знищити неприємний запах не вдасться. Перед покупкою, радять експерти, м’ясо обов’язково треба понюхати. Якщо ваш ніс відчує будь-які сторонні неприємні запахи, його краще не купляти.

Як має виглядати якісне м’ясо? М’ясо не повинно бути завітреним, але і без рідини в лотку. Прилавок під продукцією повинен бути в міру сухим – якщо з м’яса тече, значить його заморожували.

«Відносно кольору, це від рожевого до червоного з темним відтінком, залежно від того, чиє це м’ясо», – пояснює професор.

Не варто купувати м’ясо по акціях. Акційні пропозиції – це найчастіше продукція, термін зберігання якої закінчується. Тому купуючи м’ясо з великою знижкою, ви ризикуєте отримати неякісну продукцію. До того ж зберігати таке м’ясо вдома не варто: воно може стати непридатним вже на наступний день навіть в холодильнику.

Джерело