Варіанти очищення води

Варіанти очищення води
Водопровідна вода надходить для споживання з крана, доставляється в будинки комунальними підприємствами по водопостачанню.

Про важливість чистої води для нашого здоров’я відомо давно і майже всім. І, якщо регулярно вживати воду високої якості, існує велика можливість втекти від багатьох хвороб. До того ж якість води впливає і на смак приготованої їжі. Ви можете купувати дорогі сорти кави або чаю, проте готуючи їх на поганій воді, всю цінність і смак напою буде втрачено безповоротно.

Хлорована вода в наших трубах здатна захистити нас від небезпечних вірусів і мікробів. Однак сама хлорка шкідлива для організму: руйнує білкові структури нашого тіла, подразнює стан слизових оболонок в організмі, вбиває корисні бактерії в кишечнику, що сприяє погіршенню мікрофлори, провокує появу різноманітних алергічних реакцій. До того ж хлор не вбиває яйця гостриків і цисти лямблій. Отже, не для кого вже не є секретом, що вода, яка тече з нашого крана, не володіє тією якістю і чистотою, які потрібні нашому організму.

Якщо у вас стоять фільтри, вам залишається лише регулярно міняти картриджі, щоб бути впевненим, що вода, яку ви п’єте, буде корисною. Але в наших силах в домашніх умовах очистити воду, не витрачаючи чималі кошти на фільтри і картриджі, а використовуючи досить прості методи.

Варіанти очищення води
Підготовка води для пиття включає кілька стадій: механічну фільтрацію, відстоювання, фільтрацію через шар піску, аерацію, стерилізацію.

1-й спосіб – це найбільш простий і відомий всім – очищення води шляхом кип’ятіння. Коли висока температура діє на воду, відбувається її стерилізація, і вода очищається від мікроорганізмів. Такий ефект можна отримати тільки при кип’ятінні води протягом чверті години, не накриваючи кришкою, щоб з парами видалялися шкідливі сполуки. Але, по-перше, хлорні сполуки в такій воді все одно залишаються, перетворюючись в небезпечну для здоров’я канцерогенну речовину хлороформ, що викликає, до речі, ракові захворювання. По-друге, частини солей осідають на стінках посуду, в якому ви кип’ятите воду. Тому при кип’ятінні ми отримуємо м’яку воду, в якій рівень солей натрію і важких металів став вище, ніж у звичайній водопровідній, а по-третє, не дарма кип’ячену воду називають мертвою водою – ніякої користі для організму людини вона не несе.

Варіанти очищення води
Питна вода призначена для щоденного необмеженого і безпечного споживання людиною та іншими живими істотами. Головною відмінністю від столових і мінеральних вод є знижений вміст солей, а також наявність діючих стандартів на загальний склад і властивості.

2-й спосіб – самий, напевно, банальний, але від цього він не є поганим – це відстоювання. Просто налити в посудину воду і дати їй постояти 8 годин. За цей час летючий хлор разом з іншими летючими домішками випаровується. Якщо будете періодично помішувати воду, це пришвидшить процес випаровування, проте солі важких металів з відстояної води нікуди не подінуться. У кращому випадку вони осядуть на дно. Тому, коли будете використовувати цю воду, виливайте дві третини її вмісту, не збовтуючи, щоб осад на дні не змішувався з більш-менш очищеною водою.

3-й спосіб – очищення води за допомогою звичайної кухонної солі. Заповніть ємність водою з-під крана, наприклад, 2 літра і розчиніть в ній одну столову ложку з верхом солі. Через п’ятнадцять-двадцять п’ять хвилин така вода буде вільна від шкідливих мікроорганізмів і солей важких металів. Мінус цього методу в тому, що цю воду не варто вживати щодня.

Варіанти очищення води
Тала вода нормалізує роботу серця, допомагає боротися із зайвою вагою, підсилює дію ліків, нормалізує рівень лейкоцитів у крові і знижує рівень холестерину, прискорює відновні процеси і покращує мозкову активність.

4-й спосіб – замороження – сьогодні найбільш популярний метод очищення води, який до того ж вважається ще й найефективнішим. У ємність наливається вода, хто використовує каструлю, хто пластикові контейнери, але не використовуйте скло. Причому не наливаєте воду з верхом, залиште невеликий простір вільним, так як вода при замерзанні збільшується в об’ємі.

Чиста прісна вода замерзає швидше, ніж вода з домішками солей. Тому стежте, коли в ємності вода замерзне наполовину. Незамерзлу воду вилийте, в ній якраз зібрані всі шкідливі домішки, а замерзлу воду розтопіть, її можна пити і застосовувати для приготування їжі. Така тала вода, випита відразу після розморожування, є надзвичайно корисною. Здатна прискорити відновлювальні процеси в організмі, збільшити працездатність, полегшити стан при алергії, дерматитах і свербінні, бронхіальній астмі і стоматиті.

Інший спосіб заморожування ще простіший – воду (5 літрову баклажку) на добу покласти в морозильник, потім повністю розморозити (існує думка – чим довше заморожувати воду, тим вона стає більш якісною). Тобто, коли розморожується вода, яка довго знаходилася в твердому стані, вона стає більш цілющою. У цьому способі використано два методи очищення води: тривале заморожування і відстоювання. Цей метод очищення води набагато простіший, ніж попередній метод заморозки, але теж не допоможе позбутися присмаку в воді.

Бажано заморожувати воду в морозилці постійно, використовувати 2/3 обсягу талої води, а нижню третину виливати (тут використовується заморожування і відстоювання).

5-й спосіб – в аптеці придбати невеликий шматочок кремнію і з його допомогою очистити воду від домішок (10 грамів на 5 літрів води). Кремній, добре промитий в теплій прозорій воді, покласти в холодну воду. Посуд прикрити марлею і поставити на світло, але далеко від прямих сонячних променів. Через 2-3 дні очищена вода готова. Воду до дна не пийте – все, що внизу до п’яти сантиметрів, це осад.

Варіанти очищення води
Вода – унікальний розчинник і дисперсійна середа.

6-й спосіб – останнім часом популярним є очищення води ще одним каменем, під назвою шунгіт. Шунгіт рекомендується купувати великий, тоді ці камені не потребуватимуть заміни на нові (100-грамовий камінь поміщається в літрі води). Хоча, звичайно ж, раз на півроку їх потрібно добре чистити за допомогою щітки і жорсткої губки або наждачного паперу. Шунгіт кладуть в воду не менше ніж на 3 доби, після чого вода зливається так само як і при приготуванні кремнієвої води. Але треба враховувати, що тривале вживання шунгітової води небажане для осіб, схильних до онкологічних захворювань, тромбозів і тромбофлебітів, при підвищеній кислотності шлункового соку і хронічних хворобах в стадії загострення.

Варіанти очищення води
Вода ділиться на артезіанську, питну, мінеральну, очищену, газовану, ключову і воду зі свердловини.

7-й спосіб – якщо у вас немає фільтрів для води, ви можете скористатися активованим вугіллям, адже в основі більшості фільтрів застосовується саме вугілля. Цей засіб є не тільки прекрасним нейтралізатором неприємних запахів, наприклад, старих іржавих труб або хлорки, але і подібно до губки вугілля вбирає в себе шкідливі речовини з водопровідної води. Просто таблетки активованого вугілля оберніть в марлю, в розрахунку одна таблетка на 1 літр води, і помістіть в посудину з водою. І через 8 годин у вас буде готова чиста вода. Але хочеться відзначити, що цей спосіб фінансово затратний, бо активоване вугілля в аптеках зараз вже коштує деяку суму.

Варіанти очищення води
Вода – прозора рідина, яка не має кольору, запаху і смаку.

8-й спосіб – про знезаражувальні властивості срібла відомо вже давно. Сріблом можна очищати воду, звільняючи її від хімічних сполук, шкідливих мікробів і вірусів. Просто помістіть в ємність з водою срібну монету або срібну ложку і через 10-12 годин у вас буде очищена вода, готова до вживання. За антибактеріальною дією срібло випереджає карболову кислоту і хлорку, причому свої корисні властивості вода зі сріблом зберігає тривалий час.

Варіанти очищення води
Цибулиння для очищення води

9-й спосіб – народні методи очищення води:
1) очищення гроном горобини – достатньо опустити гроно горобини на дві-три години в воду і ви отримаєте воду, яка за якістю може змагатися з водою, очищеною сріблом і активованим вугіллям;
2) очищення корою і цибулевим лушпинням, гілками ялівцю і листям черемхи так само ефективні для отримання чистої води, тільки процес очищення займе вже 12 годин;
3) очищення оцтом, йодом, вином – на 1 літр води в пропорції 1 чайна ложка оцту або 3 краплі 5-процентного йоду або 300 грамів молодого сухого білого вина. Всі ці добавки додають в воду на 2-6 годин. Мінусом є те, що хлор і деякі мікроби в воді все одно залишаються.

Варіанти очищення води
Перманганат калію – KMnO4, представлений темно-фіолетовими, майже чорними кристалами, при розчиненні у воді утворюють яскраво забарвлений розчин кольору фуксії.

10-й спосіб – використання дистильованої води. Дистильована вода – вода, майже повністю очищена від розчинених в ній мінеральних солей, органічних речовин та інших домішок шляхом дистиляції – перегонки випаровувань з подальшим охолодженням і конденсацією. В дистильованій воді розчинені гази атмосфери: кисень, азот, аргон, вуглекислий газ і незначна кількість інших. Через розчинену в ній вуглекислоту дистильована вода має слабокислу середу і її pH становить 5,4-6,6. Для отримання повністю нейтральної води її кип’ятять протягом 30 хвилин до повного видалення вуглекислого газу і зберігають в герметичній тарі. Дистильована вода без смаку і без шкідливих домішок. При тривалому постійному вживанні дистильованої води з організму вимиваються необхідні нам мінерали і солі.

Варіанти очищення води
При кип’ятінні води осідають колоїдні частинки бруду, випадають в осад солі, утворюється накип, зменшується вміст легколетючих компонентів і частина вільного хлору, знищуються майже всі хвороботворні мікроби, віруси і збудники паразитарних захворювань.

11-й спосіб – очищення води магнітами. Посуд зі звичайною водою обмотують магнітами і залишають в цьому не очистить магнітному полі на 3-5 годин. Дехто рекомендує оперізувати магнітами водопровідну трубу. Звичайно ж, такий метод зовсім воду від мікробів і хлорки, в кращому випадку намагнітить солі заліза і очистить воду від цього мінералу.

Решта варіантів очищення води:
– побутовий фільтр у вигляді глечика, в якому застосовується вугільно-кремнієвий фільтр, здатний прибирати з води хлорку і токсичні метали за умови, що картриджі міняють щомісяця;
– різні насадки і, звичайно ж, стаціонарні фільтри, у яких при множинних перевагах є один недолік – чимала ціна, хоча це з якого боку подивитися, адже найцінніша інвестиція – це інвестиція в своє власне здоров’я. І якщо врахувати, що з кожним роком якість води погіршується, то очищення води цілком актуальне і є вкрай необхідним. Добре, якщо у вас є недалеко якесь джерело, і ви набираєте там воду, але якщо немає, то доводиться або купувати або очищати самому.

Свої питання або якщо у вас є свій життєвий досвід з очищення води, можна викласти в коментарях нижче.