Категорії
Міста, країни, люди

Ватно-марлева пов’язка

Ватно-марлева пов’язка (тонкий шар вати, обгорнутий кількома шарами бинта або марлі) – найпростіший і найдоступніший засіб захисту дихальних шляхів від усіляких газопилових та мікробіологічних забруднювачів, закриває більшу частину обличчя, відкритими залишаються лише очі та чоло.

Рекомендації до застосування:
– при зараженні повітря парами хлору пов’язку слід змочити у 2% розчині харчової соди;

– при зараженні повітря парами аміаку пов’язку необхідно змочити 5% розчином оцтової чи лимонної кислоти;

– при високому вмісті повітря диму, пилу чи смогу для більш ефективного захисту пов’язку слід зволожити звичайною водою;

– для захисту від інфекцій, що поширюються повітряно-краплинним шляхом, до яких відносять грип, кашлюк, дифтерію та ін., пов’язку залишають сухою.

Пов’язку слід носити не довше 2-х годин. Якщо виріб застосовувався для захисту від хлору або аміаку, його спалюють.

Матеріали виготовлення. Ватно-марлеву пов’язку, незалежно від конкретної ситуації, слід виготовляти з бинту (марлі) та вати, що відповідають наступним вимогам:

– щільність бинта чи марлі має бути менше 36 г/кв. м, інакше вона не зможе забезпечити досить ефективний захист (цей параметр визначається простим зважуванням, наприклад, відріз марлі шириною 90 см і довжиною 5 м має важити щонайменше 162 г);

– вата для пов’язки має бути виготовлена ​​з натуральної бавовни без домішок синтетики, для відбілювання якої не застосовувався хлор чи інша хімія (наявність визначають за характерним світінням вати під УФ-випромінюванням, можна скористатися детектором справжності банкнот);

– вата не повинна містити коротких волокон, які могли б потрапляти в легені під час вдиху, перед застосуванням вати для пов’язки її необхідно кілька разів струсити, якщо після цих маніпуляцій у повітрі залишається дрібний пил (перевірку потрібно виконувати навпроти джерела світла), таку вату не можна застосовувати. Стерильність бинта або вати, що використовуються для виготовлення пов’язки, істотного значення не має, але краще застосовувати стерильні матеріали.

Варіанти виготовлення пов’язки:

1-й варіант (знадобиться 100 грамів гігієнічної медичної гігроскопічної вати, фасування «зіг-заг» і два бинти по 7 метрів шириною 14 см) – на край відрізу бинта довжиною близько 60 см покласти квадратний відріз вати розмірами 14х14 см і загорнути його в бинт трьома послідовними рухами; другий відріз бинта такої ж довжини розпустити вздовж на дві частини, кожну з яких складають так, щоб отримати дві зав’язки; зав’язки вгорі та внизу простягають через пов’язку, після чого краї зашивають.

2-й варіант (знадобиться 100 г вати та два 3-метрові відрізи марлі шириною 90 см) – відріз марлі 60х90 см положити довгою стороною до себе, після чого в центральній частині розмістити ватний квадрат 14х14 см; верхній та нижній краї марлевого прямокутника положити на вату, щоб утворилася стрічка довжиною 90 см та шириною 14-15 мм, кожен бічний фрагмент розрізати вздовж (до вати), отримавши таким чином дві пари зав’язок.

Розміри та стандарти: надіта ватно-марлева пов’язка в готовому вигляді повинна закривати підборіддя, рот і ніс до очей. Стандартні розміри ватно-марлевої пов’язки: 20×90 см, довжина зав’язок по 30-35 см.

Залишити відповідь