Вчені змогли розділити людський геном

Вчені змогли розділити людський геном

Дослідження в області генної інженерії завжди цікавили вчених – знайдено гени, що відповідають за риси обличчя, а також висунуто припущення, що до 2030 року ми зможемо наблизитися до безсмертя.

Також в останніх дослідженнях, вчені змогли визначити, від якого батька людині дісталася та чи інша ділянка ДНК. До сьогоднішнього часу техніка розшифровки людського геному не дозволяла визначити, яка з копій генів від якого батька дісталася людині, повідомляє портал Eurosmi. Йдеться про те, що у людини існує по два набори хромосом (винятком є ​​статеві хромосоми). Оскільки ці дві копії не ідеальні, вони можуть трохи відрізнятися.

«Ця методика надасть лікарям можливість більш точно визначати індивідуальні ризики розвитку захворювань. Це може набагато поліпшити персоналізовану медицину», – розповідає керівник проекту Бінг Рен (Bing Ren).

Виходячи з цього, нова техніка здатна виявити у людини захворювання раніше, ніж воно почне розвиватися. Як повідомляють вчені, прикладом може бути злоякісна пухлина, яка пов’язана з мутаціями ДНК. Після визначення мутації однієї хромосоми, з’являється можливість компенсувати її іншою, здоровою, тим самим вилікувавши людину.

Але це ще не всі переваги відкриття такої методики. Крім виявлення захворювання на ранньому етапі, ця техніка дає можливість більш точно визначити наскільки підходить пацієнту донорський орган, особливо якщо пересадку необхідно робити негайно. Крім усього іншого, дана методика може допомогти вченим у аналізі міграційних шляхів людини, тим самим виявивши родинні народності. Таким чином, дана технологія представляє з себе важливе відкриття в галузі медицини. Вона дає ще одну можливість передбачати розвиток різних захворювань, в тому числі і ракових.