Категорії
Різне

Вчені змогли вилікувати цукровий діабет 1-го типу

Не так давно стало відомо, що групі дослідників з Японії і США вдалося не просто допомогти хворим на діабет обходитися без медикаментів, а й повністю вилікувати цукровий діабет 1-го типу.

Співробітники Медичного центру Дитячого госпіталю Цинциннаті і Йокогамського міського університету в ході експерименту з людськими клітинами, клітинами мишей та індукованими плюрипотентними стовбуровими клітинами змогли створити панкреатичні острівці, які мають назву острівців Лангерганса. Саме острівці Лангерганса відповідають за вироблення інсуліну клітинами підшлункової залози.

Спочатку in vitro (тобто в пробірці) вчені спостерігали за тим, як «справжні» острівці Лангерганса працюють і запускають процеси вироблення необхідних гормонів. Після цього з вищеописаного складу клітин експерти сформували подібні за будовою структури і пересадили їх мишам, які страждали від цукрового діабету 1-го типу.

В результаті нові структури вже in vivo (всередині організму) стали виробляти інсулін і контролювати рівень цукру в крові так само, як це робили б звичайні клітини. Експерти сподіваються, що їм схвалять продовження випробувань на людині для того, щоб з’ясувати, чи спрацює новий метод на людях.

Автори роботи налаштовані дуже оптимістично: «Ми вважаємо, що в майбутньому люди зможуть позбутися цукрового діабету завдяки тканинам, вирощеним спеціально в лабораторії. Адже такі тканини виробляють інсулін і не відторгаються організмом».

Залишити відповідь