Категорії
Різне

Вчіться пити воду

Вода або оксид водню – бінарне неорганічне з’єднання з двох атомів водню і одного атома кисню. При нормальних умовах вода являє собою прозору рідину, яка не має кольору, запаху і смаку. Вода є хорошим розчинником, у природних умовах завжди містить в собі розчинені речовини (солі, гази) і відіграє важливу роль у виникненні і підтримці життя.

Лікарі не рекомендують пити воду під час їжі, а лише за півгодини до або через 2 години після, оскільки вода розбавляє травні соки і шлунку потрібно більше часу, щоб переварити їжу.

Але існують думки, що воду потрібно пити тоді, коли ви відчуваєте спрагу, оскільки, якщо під час їжі організм зневоднений, це ускладнює засвоєння їжі.

Вранці обов’язково випивайте склянку води, оскільки навіть під час сну вода витрачається організмом і необхідно поповнити її запас.

Випивайте склянку води за півгодини до прийому їжі (якщо ви страждаєте ожирінням або маєте проблеми з травленням, краще випивати 2 склянки). Організму вистачить півгодини, щоб абсорбувати і переварити воду. Якщо ви будете пити воду до їжі, то уникнете проблем з шлунково-кишковим трактом (здуття живота, печія, коліт, запор, дивертикуліт, хвороба Крона, грижа стравохідного отвору діафрагми, рак кишкового тракту, збільшення ваги).

Випита через 2,5 години після їжі ще одна склянка води допоможе завершити травні процеси в кишковому тракті. Крім того, ви вбережете себе від появи помилкового відчуття голоду, коли насправді вашому організму просто потрібно більше води, щоб завершити перетравлення вже з’їденої їжі.

Потрібно вживати воду і перед виконанням фізичних вправ, щоб створити її запас для виділення поту. Воду слід пити тим, хто схильний до запорів. Склянка води вранці відразу після пробудження діє як ефективне проносне.

У літаку або в перегрітому приміщенні потрібно просто змушувати себе пити. У салоні літака повітря знаходиться під тиском, тому воно надзвичайно сухе. Це одна з тих ситуацій, коли робота механізму, що регулює відчуття спраги, порушується, так що в такому випадку краще пити, не чекаючи спраги.

Чиста вода з джерела може містити корисні домішки (натрій, калій або магній). Це необхідні добавки. Краще не зловживати водою з підвищеним вмістом фтору: при занадто частому вживанні вона збільшує ризик розвитку флюороза, який вносить свій внесок в демінералізацію кісток.

Якщо ви п’єте воду з пляшок, намагайтеся використовувати її відразу після того, як відкрили, і зберігайте в прохолодному місці.

Слідкуйте, щоб після кожного прийому води виділялася така ж кількість сечі. Якщо цього не відбувається, значить вода застоюється в організмі.

Води потрібно пити достатньо, але і зловживати нею не варто. Майте на увазі, що надмірне споживання води може виявитися шкідливим для нирок. Щоб підтримувати постійний обсяг рідини в організмі, нирки можуть реабсорбувати частину води, яку вже відфільтрували. Вони забезпечують тонку регуляцію об’єму і концентрації сечі. Чим більше людина п’є, тим менше ниркам доводиться економити і відповідно реабсорбувати воду. Призначені для цього канальці використовуються все рідше і відвикають працювати. В результаті в спеку і при великих фізичних навантаженнях, коли організму потрібно економити воду, канальці нирок будуть гірше справлятися зі своєю роботою.

Не забувайте: якщо ви вирішили змінити свій раціон харчування або кількість споживаної води, проконсультуйтеся зі своїм лікарем і повідомте його про результати. Пам’ятайте, ця інформація носить лише рекомендаційний характер, в той час як лікування кожної конкретної людини вимагає індивідуального підходу.

Послаблюємо голод, вгамувавши спрагу. Часто люди плутають спрагу і відчуття голоду. Ці почуття дійсно схожі. Нам здається, що ми голодні, хоча насправді страждаємо від спраги. Найкращий спосіб розділити ці відчуття – пити перед їжею. Одна з причин ожиріння полягає в тому, що воду регулярно п’ють не до, а після їжі. Коли людина приймає тверду їжу, організм ще більше зневоднюється – адже на її переварювання теж потрібно витратити воду.

Їжа – не єдине джерело енергії. Чиста питна вода теж сприяє накопиченню енергії і виведенню токсинів.

Ожиріння часто провокується стресом або дрібними щоденними проблемами, з якими ми звикли справлятися за допомогою невеликих бонусів – тістечко після складної наради, булочка – щоб дожити до обіду. Спробуйте замінити булочку і тістечко склянкою води, яблуком або горіхом.

Що відбувається, якщо ми замінюємо воду такою їжею, як тістечка та булочки? Головне джерело енергії для роботи мозку – це цукор. Ми споживаємо його в рази більше, ніж потрібно. Таким чином, тільки 20% крові надходить в мозок, а 80%, перевантажених цукром, розходиться по іншим органам, включаючи жирові клітини. Чим більше ми їмо такої ​​їжі, тим більше утворюється жирових складок.

Якщо ми не навчимося розпізнавати почуття спраги, то, щоб отримати більше енергії, будемо продовжувати переїдати.

Допомогти собі ми можемо таким чином: за півгодини до кожного прийому їжі і через 2,5 години після випивайте склянку води. Якщо в перерві між прийомами їжі вам захотілося перекусити, знову ж випийте склянку води – це надасть відчуття наповненості шлунка і подарує вам енергію. Якщо вашому організму буде вистачати води, «голод» стане з’являтися рідше і вам вистачить невеликої кількості продуктів, щоб насититися.

Втрата ваги за допомогою правильної гідратації корисніше строгих дієт. Виснажуючи себе дієтою, ми позбавляємо наш організм життєво важливих мікроелементів. До того ж при недостатньому прийому води ми страждаємо надмірним вживанням солі. Вміст калорій в воді нульовий, тільки якщо пити її в чистому вигляді, без добавок.

Залишити відповідь