Категорії
Різне

Віртуальний політик SAM

У Новій Зеландії програміст Нік Герритсен розробив першого в світі віртуального політика на ім’я SAM (англ. SAM — Simulated Adaptive Matrix). Віртуальний бот-політик SAM працює на основі штучного інтелекту, створеного Алеком Райдером, і може спілкуватися з людьми в Інтернеті.

SAM отримує набір даних за допомогою нейроімплантатів і наділений функцією самонавчання. Бот SAM, задуманий як представник жіночої статі, спілкується англійською мовою за допомогою Facebook Messenger.

Віртуальний політик SAM
Бот SAM спілкується у Facebook Messenger

Поки з віртуальним політиком SAM можна спілкуватися на прості теми. Вже зараз кожен бажаючий може поговорити з SAM про освіту, вибори, глобальне потепління, міграційні процеси і закони.

На питання зі списку новозеландська SAM відреагувала хоча і з затримкою, але адекватно. На прохання розповісти про дату наступних виборів вона дала вичерпну інформацію. На питання про глобальну зміну клімату SAM відповіла, що до 2100 року середня температура зросте на два градуси Цельсія, а рівень моря підніметься на 0,5 метра.

Якщо попросити SAM розповісти щось про себе, вона презентує свою головну ідею і прагнення: «З вашою допомогою я можу перерости в політика, який зможе реально представляти Нову Зеландію». Також SAM вважає, що повинна «заповнити діру» між обіцянками політиків і реально прийнятими ними законами.

Віртуальний політик SAM
SAM — Simulated Adaptive Matrix

Творці обіцяють, що на всі питання віртуальний політик буде відповідати максимально правдиво і розгорнуто. Більш того політика SAM завжди цікавить думка опонента. Працюючи над якоюсь проблемою SAM вислуховує людей і дискутує з ними, може знайти точне і одночасно несподіване рішення проблеми. Зараз SAM буде «набиратися розуму» і до 2020 року зможе балотуватися на державну посаду. Залишилося вирішити законодавчі питання. Сфера дії цього політика – поки що Нова Зеландія.

Залишити відповідь