Категорії
Міста, країни, люди

Вісім міфічних явищ, що існували насправді

Деякі міфічні явища, які насправді існували або мали свої еквіваленти в реальності.

1. Дракони. Існують теорії, які вважають, що розповіді про драконів пов’язані із зустрічами людини з динозавром або крокодилом, але історично шляхи людини і динозавра ніколи не перетиналися, а крокодили занадто малі для ролі дракона.

Серед земних істот на таку роль непогано підходить ящір мегаланія – древній родич дракона Комодо, що одного разу тероризував аборигенів Австралії. Він виростав в довжину до восьми метрів і важив до 1,9 тонни. Його отруйна слина містила речовину, що не дозволяло крові жертви згортатися, тому ті, кому не пощастило зустрітися з цим чудовиськом, вмирали, стікаючи кров’ю.

Вісім міфічних явищ, що існували насправді
Дракони

2. Хоббіти. Під час розкопок у вапняковій печері на індонезійському острові Флорес було виявлено скелет ростом близько метра і черепом, в три рази меншим, ніж у нормальної людини. Дослідники знайшли кістки, що належали дев’яти подібним людям, вік наймолодших з яких оцінюється приблизно в 12 000 років. Скептики заявляють, що «хоббіти» були простими людьми, які страждали від захворювання кісток. Але у вчених існує думка, що цих істот слід вважати окремим видом неандертальців, які мають спільного з людьми предка.

Вісім міфічних явищ, що існували насправді
Хоббіти

3. Амазонки. Амазонки – войовничі жіночі племена, найбільшу популярність які отримали завдяки міфам про Геракла. Грецький історик Геродот писав про долю амазонок, оповідаючи про те, як ті були викрадені і відвезені в далекі країни, після чого перемогли і скинули своїх мучителів. Потім билися зі скіфами.

Результатом стратегії скіфських чоловіків стали шлюби між амазонками і скіфами, покликані населити навколишні землі могутніми воїнами обох статей. Знайдені стародавні поховання, які показують, що значна частина скіфських жінок мала бойові ушкодження кісток і була похована з мечами, луками, кинджалами та іншими атрибутами воїна.

Вісім міфічних явищ, що існували насправді
Амазонки

4. Вовк жахливий (Canis dirus). Жахливий вовк з’являвся в якості персонажа багатьох комп’ютерних ігор і був помічений в знаменитих «Іграх престолів». У реальному житті, в епоху плейстоцену, вид жахливих вовків-мегафаунів дійсно існував паралельно з ранньою людиною. Ці звірі були більші середнього сучасного вовка, сильніше його, їхні зуби були набагато гострішими.

Коли представники мегафауни почали вимирати, жахливі вовки втратили основне джерело їжі. Вони були занадто повільними для полювання на дрібну здобич, яка становить раціон сучасних вовків. Дефіцит харчування змусив їх шукати їстівне серед падалі. В результаті чого цей вид вимер.

Вісім міфічних явищ, що існували насправді
Вовк жахливий (Canis dirus)

5. Сцилла і Харибда. У своїй знаменитій подорожі Одіссей мав направити корабель через вузьку протоку, з обох сторін якої жив монстр: одним була Сцилла – багатоголовий звір, який змітав з палуби кораблів екіпаж; з іншого боку сиділо морське чудовисько Харибда, яке затягувало у вир судна. Одіссей вирішив плисти ближче до Сцилли, думаючи, що краще втратити кілька матросів, ніж цілий корабель.

Мессінська протока розташована між Сицилією і материковою Італією. Саме тут Гомер і «поселив» Сциллу і Харибду. Харибда на ділі є справжнім виром, тільки без керуючого їм монстра. В даний час потужність цього явища природи набагато слабкіша, ніж описано в пригодах Одіссея. З іншого боку протоки є скалисті обмілини, скоріше за все, вони надихнули Гомера на створення Сцилли. Виходячи з сучасної оцінки цих природних «монстрів», ймовірно, Одіссею було б краще віддати перевагу рухатися ближче до Харибди.

Вісім міфічних явищ, що існували насправді
Сцилла і Харибда

6. Берсерки. Берсерки – це не тільки персонажі, створені для комп’ютерних ігор. Перші згадки про них можна знайти в давній поезії, де їх описували як грізних воїнів своєї епохи, що володіють майже надприродною силою. Звідки ж пішли легенди про їхню нелюдську могутність? Звичайно, легендарне бойове безумство берсерків скоріше є перебільшенням оповідачів, проте ці історії про небувалі походи мають правдиве зерно.

Берсерки перед боєм вживали різні п’янкі засоби, найімовірніше, галюциногени. Можливо це і робило їх безстрашними, сильними головорізами, які не відчували болю і небезпеки. Дослідники виявили, що препарат буфотенін здатний відтворювати шалений гнів, яким також відрізнялися ці легендарні безумці.

Вісім міфічних явищ, що існували насправді
Берсерки

7. Вавилонська вежа. На відміну від висячих садів Семіраміди археологічні розкопки на місці стародавнього міста Вавилона виявляють реальні докази, що за часів царя Навуходоносора II дійсно було організовано масштабне будівництво вежі, швидше за все Вавилонської. Однак доказів, що саме в цій вежі сталося описане в Біблії змішання мов, немає.

Відомо, що це був зикурат під назвою Етеменнігуру, храм Мардука (божество вавілонян), згодом зруйнований Олександром Македонським. Великий полководець побажав перебудувати храм, але помер до завершення проекту. Багато людей згодом намагалися відновити зикурат за своїми схемами, але кожен раз будівництво з тих чи інших причин зривалося. Ніхто ніколи так і не добудував вежу.

Вісім міфічних явищ, що існували насправді
Вавилонська вежа

8. Місто Крішни. За легендою, один з богів індуїзму Крішна правив в місті Дварка, яке згодом поглинуло море. Для індусів знайти Втрачене Місто вважається священною метою на кшталт здобуття Святого Грааля або Ковчега Завіту. І на радість релігійним індусам археологи виявили біля берегів Індії затонуле місто. Кам’яні рельєфи, знайдені в ньому, демонструють, що це насправді Дварка – найстаріше місто в історії людства. Крім того, вчені впевнені, що правив виявленим містом сам божественний Крішна.

Вісім міфічних явищ, що існували насправді
Місто Крішни

Залишити відповідь