Вісім способів вибрати кавун правильно

Вісім способів вибрати кавун правильно
Кавун - баштанна культура родини гарбузові

Не знаєте, як вибрати смачний кавун? Скористайтеся нашими порадами.

1. Звук. Якщо постукати по кавуну, стиглий кавун відповість вам дзвінким звуком. А якщо відповідь буде глухою – плід малосоковитий або зірваний незрілим, або вже почав підсихати зсередини. Порада, напевно, відома всім і, мабуть, безпомилкова. Однак не всі одразу можуть зрозуміти, глухий або дзвінкий звук їм вдалося витягти з кавуна. Що тут сказати? Розуміння приходить з практикою. Перестукайте десять кавунів і почуєте різницю.

2. Шкірка. У стиглого кавуна, який дійшов до зрілості на баштані, шкірка темно-зелена, щільна. Нігтем її продавити складно. А ось якщо смугастого зняли з баштану раніше терміну, шкірка не встигла набрати щільності і її легко подряпати.

Насправді у кожного якісного кавуна шкірка не повинна бути подряпана, проколота, тріснула, не повинна мати бурих гнилих плям. Вже розрізані кавуни і ті, з яких вирізано шматок для демонстрації м’якоті, краще не купувати. З ножем в м’якоть кавуна можуть попасти мікроби, які одразу починають роботу по псуванню продукту. Якщо такий кавун простояв на сонечку – він ось-ось зіпсується. І ніхто не знає, наскільки чистим був у продавця ніж.

3. Жовта пляма. На зеленій шкірці хорошого кавуна неодмінно має бути жовта пляма. Чим вона яскравіше і інтенсивніше пофарбована, тим кавун краще. Пляма – це місце, яким кавун лежав на баштані. І якщо сонця йому було достатньо, пляма жовта. А чим більше сонця, тим солодша м’якоть.

4. Хвостик і «ґудзик». Народна мудрість говорить: y зрілого кавуна – хвостик сухий. Практика показує: поки кавуни з баштану дійдуть до покупця, хвостик встигне засохнути в будь-якому випадку. Куди важливіше визначити, в якому стані «ґудзик» кавуна – місце, звідки виходить хвостик. Цей «ґудзик» в стиглому кавуні теж має бути сухим, задерев’янілими. Якщо вам зустрівся екземпляр із зеленим «ґудзиком», шукайте інший товар, а може і іншого продавця.

5. М’якоть – яскрава, соковита, при близькому розгляді крупинками. Якщо зріз гладкий, блискучий – ягода або не дозріла, або це початок бродіння. Колір м’якоті у різних сортів кавунів може варіюватися – зараз на ринку є навіть жовті кавуни.

6. Кругла або овальна форма. Існує думка, що круглі кавуни – «дівчатка» солодші за овальних, які нібито утворилися з чоловічих квіток – «хлопчиків». Але зав’язі бувають лише на жіночих квітках. Тому це помилкова думка.

7. Розмір. Розмір кавуна дуже залежить від сорту і місця, звідки привезено. Але якщо вибирати з однієї партії (а у одного продавця зазвичай кавуни з однієї партії), виникає більше шансів нарватися на стиглий кавун, якщо купити примірник трохи більше середнього розміру. Гіганти і замірки краще не брати – великий ризик, що зірвали їх ще зеленими, або перегодували хімікатами.

До речі, стиглий кавун при досить великому розмірі важить не дуже багато. У незрілого – щільність інша. У воді він, наприклад, потоне, а зрілий спливе. Правда, і перезрілий, висохлий теж. Так що занадто легкий смугастий повинен насторожити. Оптимальна вага 6-9 кг.

8. Гнучкість. Візьміть кавун в руку, і хлопніть по ньому долонею. У стиглого кавуна іншою рукою відчуєте віддачу. Такий кавун пружинить. Незрілий кавун м’якуватий, удар по ньому гасне.