Категорії
Різне

Вода на Землі має космічне походження

У 2010 році відбулася важлива для космічного співтовариства подія – астероїд Ітокава став першим, зразки ґрунту якого були доставлені на Землю. Отримані матеріали до цих пір ретельно вивчаються дослідниками з усього світу. Група вчених з Університету штату Аризона перевіряла їх на наявність води, і у науковців з’явився ще один доказ того, що життєво необхідна вода на Землі з’явилася завдяки падінню астероїдів.

Щоб виявити сліди молекул води, вчені використовували досить складний, але точний мас-спектральний аналіз. Це один з найбільш точних способів пошуку речовин, що містяться в зразках ґрунту, і визначення їх кількості. Технологія полягає у визначенні відношення маси до заряду іонів, які утворюються при іонізації зразків ґрунту – простіше кажучи, це зважування молекул, що знаходяться в пробі.

У пробах ґрунту був знайдений мінерал під назвою піроксен, в кристалічній структурі якого міститься вода. Саме на підставі цього вчені зробили висновок, що астероїд Ітокава багатий на воду. Що підтверджує теорію про те, що Ітокава і йому подібні космічні об’єкти могли бути головними постачальниками рідини на планети, що розвиваються. Тому можна сміливо припустити, що більше половини води на Землі може мати космічне походження.

Вода на Землі має космічне походження
Зразки ґрунту Ітокава

Примітно, що Ітокава – не єдиний астероїд, що містить воду. В кінці 2018 року зонд OSIRIS-Rex також дав сигнал про наявність води на астероїді Бенну, зразки ґрунту якого будуть доставлені на Землю в 2023 році. Також зразки ґрунту були зібрані з астероїда Рюгу – цим займався японський зонд «Hayabusa-2».

Залишити відповідь