Водоспад Бігар

Водоспад Бігар

Унікальний каскадний водоспад Бігар (Bigar waterfall) знаходиться на заході Румунії, в одному з найбільш загадкових, мальовничих, незвичайних і унікальних природних куточків.

В 2013 році журнал «The World Geography» опублікував рейтинг «Восьми найдивовижніших водоспадів світу», де водоспад Бігар зайняв перше почесне місце.

Водоспад Бігар

Скеля з вапняного туфу, вкрита мохом. Водоспад Бігар

Унікальність цього природного дива не в мощі або вражаючій висоті, а в його незвичайному вигляді. Місцевість, де зачаївся водоспад, називається Караш-Северин, недалеко від міста Бозович.

Водоспад Бігар

Річка Мініс. Водоспад Бігар

Протікає тут річка Мініс, яка на своєму шляху зустрічає перешкоду – скелю з вапняного туфу, суцільно вкриту мохом. Води річки Мініс огортають цю скелю і плавно стікають сріблястими струменями з 8-ми метрової висоти знову в річку. Стікаюча вода нагадує елегантну завісу. Таким чином, створюється чітка межа водоспаду, а всередині нього формується такий затишний грот. Виглядає все це фантастично красиво!

Водоспад Бігар

Водоспад Бігар весною, вигляд з моста

З чим тільки не порівнюють водоспад Бігар! Здалеку він схожий на капелюшок величезного гриба або на напівзакриту парасольку або нагадує дах будиночка якогось казкового персонажа.

Ще одна унікальність водоспаду Бігар полягає в тому, що він знаходиться точно на 45 паралелі, на половині шляху між Екватором і Північним полюсом.

Водоспад Бігар

Водоспад Бігар влітку, вигляд з моста

Водоспад Бігар є частиною румунського Національного парку Беушниця, який відвідує велика кількість туристів. І звичайно, Бігар – найпопулярніше місце серед більшості відвідувачів, які обов’язково фотографуються біля нього і захоплюються прекрасним видовищем. Біля водоспаду розташований дерев’яний міст, і відвідувачі парку, піднявшись на нього, можуть краще розгледіти водоспад.

Хочеться відзначити, що взимку водоспад теж дуже гарний. Замерзла вода перетворюється в бурульки, надаючи йому вигляд кришталевого палацу. Звідси ще одна назва водоспаду – «Принцеса».

Водоспад Бігар

Водоспад Бігар восени

Водоспад Бігар має легенду, яка розповідає про те, що давно на цьому місці жила селянська родина і сильно горювала, бо не мала дітей. Горе змусило дружину звернутися до циганської відьми. Відьма сказала жінці, що якщо вона буде питиме воду навесні, то зможе виносити дитину. Але, якщо народиться дівчина, вона не повинна буде закохуватися, інакше помре.

Все сталося за пророцтвом відьми: жінка пила воду і народила дівчинку, а коли вона стала дівчиною, закохалася в хлопця на ім’я Bigăr. Щоб зберегти доньку і змусити її забути про юнака, батько замкнув дівчину в печері. Крики дівчини почула відьма, яка віщувала її долю. Підійшовши до печери, відьма сказала, що звільнити її не зможе, але вона може зупинити її страждання і возз’єднати з коханим. Відьма розпустила волосся дівчині, на які полилися сльози, перетворюючись в водоспад, і раптом вітер приніс до неї юнака Бігара, який потонув у цих сльозах, так і возз’єдналися долі закоханих.