Категорії
Психологія

Високочутливі люди. Ознаки, які виділяють їх з натовпу

Чи доводилося вам коли-небудь чути, що ви занадто чутливі? Що треба сприймати життя простіше? Або чи доводилося вам піддаватися нервовим перевантаженням, особливо в стані невизначеності, або в більш завантаженні дні відчуваєте необхідність побути на самоті і відпочити від усіх?

Чи цікавилися ви питаннями, що з вами не так і чому ви шукаєте самотності, чим ви відрізняєтеся від інших? І можливо у вас є колеги, підлеглі, родичі або діти, які задають собі такі самі питання? Якщо ви відповіли «так» на ці питання, ви належите до високочутливих або навіть до гіперчутливих людей.

Коли високочутливі люди залучені до будь-якої справи, вони зазвичай належним чином віддаються їй. Завдяки своїй здатності помічати нюанси, які інші не помічають, високочутливі люди, завдяки своїй людяності і глибокодумності, часто багато хорошого вносять у свою роботу й особисті відносини.

Зазвичай такі люди свідомі, креативні і скрупульозні. Але в сучасній агресивній культурі, яка вимагає від людей твердості, екстраверсії і придушення емоцій, високочутливі можуть відчувати себе людьми другого сорту. Іноді такі люди настільки занурені в сенс того, що відбувається навколо них, що у них виникає потреба відсторонитися від інших людей.

Щоб зрозуміти, в чому ваша сила, потрібно просто слідувати по дорозі класичного життєвого шляху, зі складнощами і перешкодами. Щоб зрозуміти, в чому ваші сильні сторони, потрібно просто уважно дивитися по сторонах і бути відкритими світу.

Кожна людина наділена особливим даром. Є люди, які вміють слухати, брати на себе ініціативу, бути креативними, які володіють великою внутрішньою витривалістю, вірні собі і відчувають себе особливими.

Насправді, на досить велику частину населення планети навколишній світ впливає сильніше, ніж на інших. В результаті, загострене сприйняття змушує таких людей гостріше реагувати на те, що відбувається, через що їм важче адаптуватися до світу, і у них виникають сумніви з приводу того, чи є їх надчутливість даром або прокляттям. Їх називають високочутливими людьми.

Ці люди мають високорозвинену інтуїцію і здатність до співпереживання. Їх емоційний зв’язок з оточуючими дуже сильний, хоча вони часто надають перевагу самотності.

Високочутливі люди живуть в своєму ритмі, цінують самотність і розуміють навколишній світ набагато краще, ніж всі інші, оскільки вони вловлюють деталі, які інші зазвичай не беруть до уваги.

Часто цей дар вводить його володарів в оману і змушує їх відчувати почуття провини, тому що в нашому суспільстві бути занадто чутливими просто небезпечно. Ось чому ці люди перестають бути собою і вдаються до штучної трансформації своєї особистості, що змушує їх страждати.

Замість того щоб розслабитися і прийняти свій емоційний і фізичний стан, високочутливі намагаються знизити свою чутливість, вдаючи, що вони менш чутливі, ніж це є насправді.

Не потрібно боятися бути вразливими. Нам потрібна мужність для того, щоб бути щирими, чесними і відкритими. Це допомагає знайти джерело внутрішньої сили і відносини, які ми шукаємо в житті. Коли ми говоримо від серця, це звільняє нас від секретів, які переповнюють нас. Ці секрети роблять нас хворими і обтяжують нашу душу. Коли ми говоримо правду, ми розуміємо, до чого насправді прагне наше серце.

Через страх, невірну інформацію і довгі блукання в темряві, людині, як правило, потрібні роки на те, щоб знайти розуміння того, що сильні емоції, енергія і чутливість відрізняють її від інших.

Високочутливі люди. Ознаки, які виділяють їх з натовпу

Що ж притаманне високочутливим людям:

1. Розвинена інтуїція. Завдяки своїй суперчутливості ці люди можуть читати між рядків. Увійшовши в контакт з людиною або групою людей, миттєво діагностують навколишній настрій.

2. Проникливість. Відразу відчувають, коли хтось бреше або щось приховує.

3. Неймовірна емпатія. «Секрет вдалого спілкування – почути те, що не було сказано. Справжні емпати здатні відчути важливі речі навіть в тиші» (Пітер Дранкер).

4. Надзвичайна чутливість. Насправді, їх емоції зовні майже непомітні, але ці люди мають дивний талант вловлювати відчуття і емоції навкруги, з легкістю визначають емоційний стан і переживання, що дозволяє ліпше пізнати людей.

6. Віддають перевагу самотності, що дозволяє впорядкувати свої відчуття. У книгах про них зазвичай говорять як про інтровертів, ймовірно, це через гіперчутливість до оточуючих і навколишнього середовища.

7. Високочутливі вміють жертвувати собою. Такі люди хочуть допомогти іншим людям і полегшити їм життя, наскільки це можливо. Висока чутливість змушує їх відчувати, що вони можуть зробити світ трішки кращим.

8. Вони то плачуть, то сміються. Високочутливі люди завжди готові до емоцій і можуть швидко перемикатися. Тому швидко можуть звільнитися від важких думок і поглянути на світ по-новому.

9. Високочутливі люди глибокодумні. Саме тому вони відмінно працюють в команді і виконують велику частину своїх цілей і завдань. Якщо ви працюєте над спільним проектом з такою людиною, вважайте, вам пощастило: вона буде віддавати 100% своєї енергії у спільній справі.

Залишити відповідь