Ядриця (гречана крупа) з подорожником

Ядриця (гречана крупа) з подорожником
Ядриця з подорожником

Ядриця – крупа з цілісних гречаних зерен. Варити таку кашу доволі просто, але для приготування необхідно дотримуватися кількох правил: співвідношення крупи до води за об’ємом – 1:2; кришку каструлі під час варіння каші щільно закривають, оскільки каша готується й парою; перші 3-5 хвилин варіння (до закипання води) потрібен сильний вогонь, потім помірне кипіння до повного википання води; під час варіння, коли крупа вже залита водою, і до самої готовності гречану кашу не перемішують.

Інгредієнти для ядриці з подорожником:
– 1 склянка ядриці,
– 1 склянка рубаного листя подорожника,
– моркви – 2 шт.,
– цибулина,
– 2 склянки води,
– 3 столові ложки рослинної олії,
– сіль за смаком.

Приготування ядриці з подорожником. Ядрицю (гречану крупу) перебрати і промити теплою водою. Листя подорожника ретельно промити і нарізати соломкою. Очищені моркву і цибулю дрібно порубати.

На дно каструлі укласти половину нашаткованої моркви, цибулі, подорожника, на них насипати рівним шаром підготовлену гречану крупу, і потім на крупу решту подорожника, цибулі і моркви.

Продукти залити гарячою підсоленою водою, довести до кипіння і варити 5-6 хвилин, після чого каструлю зняти з вогню і залишити під закритою кришкою на 15-20 хвилин.

Кришку зняти, на каструлю укласти велике блюдо або миску діаметром більшим за каструлю, і швидко перевернути каструлю. Тепер, обережно тримаючи каструлю за ручки, підняти її вгору і зняти повністю. Вміст залишається на блюді або мисці у вигляді вежі з добре збереженими шарами крупи, овочів і подорожника.

Накладати кашу в тарілки з овочами і подорожником можна як торт, розрізаючи зверху вниз. Страву поливають рослинною олією. В якості приправи рекомендується сметана, кисле молоко, а при бажанні можна подати до такої страви солоні огірки, хрін, готову гірчицю.

Примітка. У зимовий період для приготування страви можна використовувати сухий подорожник.

Залишити коментар