Категорії
Природа Тварини

Як подивитися очима птахів?

Чи замислювалися ви, як птахи орієнтуються в листі дерев? Чи яким чином птахи примудряються жити і ростити пташенят в густому листі високих дерев? Більшість з пернатих, як і люди, відмінно розрізняють червоний, зелений і синій кольори, але їх зір має одну особливість, яка дозволяє їм легко орієнтуватися в рослинності.

Щоб показати, як саме птахи сприймають світ, професор Лундського університету Ден-Ерік Нільссон озброївся спеціальною камерою і зняв вельми цікаві фото. На них видно цю головну особливість візуального сприйняття птахів – на відміну від людей, крім кольорового сприйняття світу птахи розрізняють ультрафіолетовий спектр світла.

На фотографії видно, що завдяки додатковому спектру пернаті бачать більш строкату картину: листя на передньому плані здаються світлими, а на задньому – темнішими. Завдяки цьому у птахів створюється більш об’ємне зображення, що і дозволяє їм легко орієнтуватися на верхівках дерев.

Щоб зняти таку фотографію, професор і його помічники використовували багатоспектральну камеру з рядом оптичних фільтрів. Вони встановлені на спеціальне колесо, що обертається близько лінзи – таким чином можна імітувати системи зору різних тварин. Автори дослідження використовували чотири фільтри, що імітують фоторецептори, виявлені в сітківці деяких птахів.

На думку професора Нильссона, люди і тварини нібито живуть в різних реальностях. Люди часто бачать плоску картину, тоді як тварини здатні дивитися набагато глибше. Такі пристрої, як багатоспектральна камера з лінзами, можуть розповісти дуже багато про світ тварин.

Залишити відповідь