Як викинуті сигарети впливають на навколишнє середовище?

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, число курців в світі вже досягло мільярдної позначки і багато хто з них викидає недопалки повз сміттєву урну. При цьому де хто з них навіть і не усвідомлює, що гори сигаретних недопалків і є тим самим пластиковим сміттям, який буквально знищує нашу планету. Дослідники з Університету Англія Ruskin наочно показали, наскільки сильно одна викинута на землю сигарета заважає зростанню рослин.

Сигаретні недопалки дійсно є пластиковим сміттям. Річ у тім, що сигаретні фільтри, які нібито слугують для зниження концентрації нікотину і смол, які з димом вдихає курець, виготовляють з пластика під назвою ацетилцелюлоза. За розрахунками вчених, для повного розкладання цього матеріалу потрібно від півтора до десяти років. За цей час хімічний склад недопалка потрапляє в ґрунт і шкодить рослинам.

Щоб довести шкідливий вплив сигарет на навколишнє середовище, вчені провели простий експеримент: сигаретний недопалок вкинули в горщик, в якому росла біла конюшина – досить стійка до перепадів температури і вологості рослина, яка є гарною газонною травою майже у всіх парках світу. Всього за 21 день перебування в горщику, недопалок сповільнив зростання конюшини на 27%, і помітно вкоротив довжину рослини. Уповільнено зростала також гарна травичка під назвою райграс.

Як викинуті сигарети впливають на навколишнє середовище?
Вплив залишків сигарет на рослини

На думку вчених, немає ніякої різниці між цілою викинутою сигаретою або недопалком – шкідливість навколишньому середовищу завдається в будь-якому випадку. Будучи однією з найпоширеніших паркових рослин, біла конюшина насичує ґрунт азотом і ароматом своїх квітів приваблює в парки бджіл, які збирають нектар (конюшинний мед білий і ароматний) і приймають участь в запиленні паркових рослин.

Щоб показати масштаби збитків, які завдають природі викинуті на землю сигарети, дослідники обійшли кілька парків та визначили щільність забруднення – на деяких ділянках на одному квадратному метрі часом знаходилося понад 100 залишків сигарет. Дослідники зробили висновок, що викидання недопалків повз сміттєву урну є соціальною проблемою, і жителям міст настав час пояснити, що сигаретні фільтри розкладаються вкрай повільно, і наносять рослинам значну шкоду.

У деяких країнах, наприклад, в Німеччині, за викинутий на землю недопалок можна отримати досить суттєвий штраф або навіть потрапити за ґрати. Так, в Мюнхені та Гамбурзі розмір штрафу сягає 55 євро. Якщо ж людина викидає сигарету з машини, це розцінюється як кримінальний злочин, і такий курець ризикує сісти в тюрму за недопалок, який може стати причиною виникнення пожежі або дорожньо-транспортної пригоди. Але якщо в ході аварії, якимось чином через викинуту сигарету загине людина, це вважається ненавмисним убивством.

Скільки таких залишків сигарет ви бачите щодня? Ви палите? Чи завжди викидаєте недопалки в урну? Свою відповідь можна написати в коментарях.

Опубліковано

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *