Категорії
Різне

Як вивести неприємні запахи з одягу?

Іноді можна помітити, що улюблена футболка або пальто придбали неприємний «душок». Звичайне прання, як показує практика, не завжди допомагає позбутися неприємного запаху, тому ці невеликі секрети будуть корисними.

Неприємних запахів на одязі можна уникнути, якщо дотримуватися простих правил: речі після прання сушити в добре провітрюваних приміщеннях, в шафі одяг розвішувати і розкладати вільно, ну і не забувати про елементарну гігієну. А в інших випадках вам допоможуть ці прості поради:

1. При пранні в пральній машині замість порошку спробуйте використати півсклянки білого оцту і півсклянки бури (великі безбарвні кристали). Ці речовини добре прибирають сторонні запахи.

2. При пранні замість порошку можна використовувати звичайну питну соду. Харчова сода – прекрасний спосіб для позбавлення від стійких запахів, до того ж сода допоможе зробити ваш одяг більш яскравим. Додайте 1 склянку в пральну машинку і періть в воді при температурі максимально допустимій для вашої тканини, це прибере неприємний запах повністю.

Содовим розчином можна обробляти комірні і пахвові зони перед пранням. До речі, прати потрібно теж з содою, взявши її в пропорції 1: 2 з пральним порошком.

Якщо ж запах дуже впертий, можна одяг перед пранням замочити в розчині води з содою на ніч.

3. Звичайне господарське мило нейтралізує «ароматні» зони: одяг потрібно натерти милом, прополоскати і вивісити на сонці.

4. Добре допомагають спрей-нейтралізатори запахів різного асортименту. Вони не тільки прибирають неприємні запахи, а й залишають після себе тонкий аромат. Таким спреєм одяг потрібно обробляти ретельно, по всій довжині.

Пам’ятайте: при змішуванні оцту і відбілювача може утворитися хлорний газ, що є токсичним.

Як позбутися специфічних запахів:

– запах цвілі – одяг замочити на 1-2 години в розчині теплої води і оцту (1 столова ложка на 1 літр води, оцет можна замінити лимонним соком), потім речі сполоснути і випрати. Сушити в провітрюваному місці. Також речі, що придбали запах цвілі, на 30-40 хвилин замочіть в розчині нашатирного спирту і прального порошку (1: 1), потім виперіть звичайним способом, використовуючи пральний порошок, і просушіть під сонячними променями в добре провітрюваному місці;

– затхлість може утворитися в погано провітрюваній шафі, ось де будуть в нагоді звичайні паперові серветки або газети – папір гарно вбирає запахи. Загорніть одяг в газети або, якщо це шуба чи пальто, набийте ними зсередини і залиште на кілька днів. Папір вбере в себе велику частину запаху, потім при можливості одяг варто випрати;

– запах тютюну, який залишається після знаходження в прокурених приміщеннях, можна видалити за допомогою нашатирного спирту: розчин нашатирного спирту розпорошити на одяг, а потім його випрати;

– запах поту (найлегше виводити свіжий піт) – розчином солі (на склянку води 1 столову ложку солі) протріть забруднені місця на одязі. З вовняної тканини запах поту забирається оцтовою есенцією або лимонною кислотою, розведених у воді (1 чайна ложка на склянку води). Якщо запах поту супроводжується ще й жировою плямою (наприклад, на комірці), а прати часу немає, тканину можна протерти очисною сумішшю (4 столових ложки нашатирного спирту, 1 столову ложку солі і 4 столових ложки води), і замити комірець водою;

– якщо кіт позначив ваш улюблений диван або килим, можна скористатися сумішшю мила, перекису водню і харчової соди.

Як вивести запах поту з одягу без прання? Розвісьте одяг на вулиці або балконі на кілька годин. Процес вивітрювання і сонячні промені можуть допомогти при незначних проблемах.

Складіть одяг в пластиковий пакет і покладіть в морозилку – холодна температура допоможе зруйнувати бактерії, тим самим запах буде менш відчутним.

Також можна скористатися ручним відпарювачем Steam & Go Plus від Philips, який допоможе позбавитися від неприємних запахів навіть у вертикальному положенні, а також привести складки на одязі в порядок.

Як зберігати свіжість одягу довше:
– намагайтеся частіше провітрювати свій одяг і виносити на сонце – сонячні промені знищують деякі хімічні речовини, які провокують появу неприємних запахів;
– використовуйте порошок з додаванням приємних ароматів;
– коли ваш одяг сохне, дайте йому більше місця для висихання;
– уникайте перевантаження одягом на маленькому просторі;
– перед тим, як прибрати одяг в шафу, переконайтеся, що він повністю сухий – на вологих речах, що потрапляють в шафу або ящик, може утворитися цвіль;
– намагайтеся не нехтувати носінням білизни, вона бере на себе головне навантаження від поту.