Японський бобтейл

Японський бобтейл
Японський бобтейл, фото тварини

Світ кішок не перестає дивувати своїм різноманіттям і досконалістю. Якщо уявити собі звичайну кішку, яка з якоїсь причини залишилася без хвоста, картинка виникає жалюгідною і безрадісною… Але лише варто поглянути на японського бобтейла, не можливо не захопитися досконалою і гармонійною поставою безхвостої кішки.

Батьківщиною японських бобтейлів є Країна Висхідного сонця, де ці безхвості кішки довгий час були об’єктом поклоніння, тому що за повір’ям відганяли злих духів і приносили удачу своїм власникам. Такому коту були раді в будь-якому будинку, і всілякими почестями висловлювали своє захоплення.

Японський бобтейл
Кішка породи японський бобтейл

У Європі та США вони стали відомі тільки після Другої світової війни. Солдати привозили до себе на батьківщину цих екзотичних безхвостих кішок і кошенят, як заморський трофей.

В якості окремої породи японський бобтейл був визнаний в 1968 році, але до цих пір є дуже нечисленною за межами своєї батьківщини. Існує припущення, що ця порода сталася від не менш відомого курильського бобтейла і є його послідовником, тому що зовнішні дані (пропорції тіла, профіль, шерсть і т.д.) дуже схожі.

Японський бобтейл
Розумна кішка японський бобтейл

У представників цієї породи задні лапи набагато довші за передні, завдяки чому бобтейли дуже стрибучі. Вони здатні без жодних зусиль застрибнути на шафу і так само спуститися з неї.

Головне правило для всіх виставкових кішок – це довжина хвоста. Хвіст японського бобтейла не повинен по своїй довжині перевищувати 12 см. Цій породі не властиві важковаговики, доросла кішка важить всього 2-4 кг і є дуже мініатюрною.

Японський бобтейл
Японський бобтейл сірого кольору

Для японського бобтейла допускаються всі забарвлення, такі як «ван», «арлекін», «біколор» і традиційний біло-рудо-чорне забарвлення «мі-ке». Найпоширенішими є двоколірне і триколірне забарвлення: білі кішки з кольоровими мітками.
Саме таким звикли бачити кота бобтейла. Інші забарвлення, такі як таббі і колорні зустрічаються набагато рідше.
Сьогодні ще занадто мало розплідників займається виведенням нових забарвлень цієї породи.

Японський бобтейл
Японський бобтейл чорного кольору

Характер японського бобтейла можна назвати м’яким і поступливим, але часом це дуже імпульсивні тварини. Вони справжні друзі людини і завжди залишаються вірними своєму господареві. Навіть в юному віці кошенята японського бобтейла вміють сидіти подібно цуценятам з піднятою вгору однією передньою лапою. Ну хіба здатні на такий дружній жест інші кішки? Таке доброзичливе кошеня не тільки не образить дитину, але і стане хорошим другом для всіх домочадців.

Японський бобтейл
Японський бобтейл, задні лапи тварини

Кішка японський бобтейл – невибаглива тварина, легко адаптується до середовища проживання. Купівля такої кішки не внесе особливих змін в ваш звичний спосіб життя, і вам не доведеться витрачати на неї весь вільний час. Догляд за такою кішкою не потребує багато часу. Зовсім не обов’язково купувати якісь дорогі аксесуари. Як і для будь-якої іншої породи потрібен всього лише спеціальний гребінець, котячий шампунь і трохи турботи.

Японський бобтейл
Японський бобтейл, триколірна кішка

В даний час в нашій країні не так багато розплідників, що займаються розведенням японських бобтейлів, але при бажанні завжди можна купити прекрасного представника цієї породи, головне поставитися відповідально до цього питання.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*