Категорії
Кухня країн світу

Закуски на шпажці (блюда-хвилинки)

Сир з ягодами або фруктами,
Сир з редискою, огірками або помідорами,
Сир з шинкою чи ковбасою,
Оселедець зі свіжими овочами,
Шинка або ковбаса з редискою і огірком.

Закуски на шпажці нескладні і не потребують великих затрат часу. На паличку можна нанизати цілий ряд різних поєднаних за смаком продуктів. На шпажці подають різні комбінації з сиром, свіжими і консервованими овочами, фруктами, м’ясними продуктами і т. д. Подають їх на окремому блюді або прикріплюють до хліба. Їдять ці закуски прямо зі шпажки.

Сир з ягодами або фруктами. Сир нарізати на кубики або на довгасті шматочки. До кожного шматочку сиру сірником або шпажкою прикріпити цілу ягоду або часточку фрукта. Ягоди і фрукти повинні бути цілі, але не дуже міцні. Можна також взяти і мариновані фрукти.

Інгредієнти:
– 200 г сиру,
– 0,5 склянки ягід або фруктів.

Сир з редискою, огірками або помідорами. Сир нарізати на кубики або брусочки. До кожного шматочку сиру прикріпити шпажкою один або кілька видів овочів, розрізаних на тонкі скибочки або часточки. Маленькі редиски або помідори можна прикріплювати до сиру. Овочі посипати сіллю і перцем, якщо сир не гострий.

Інгредієнти:
– 200 г сиру,
– 10 редисок або один огірок, або два помідори,
– сіль,
– перець.

Сир з шинкою чи ковбасою. Сир нарізати на кубики або довгасті брусочки, шинку або ковбасу – на маленькі скибочки. Продукти скріпити шпажкою. Між сиром та м’ясом або зверху помістити скибочку огірка або редиски. Прикрасити зеленню.

Інгредієнти:
– 200 г сиру,
– 150 г шинки або ковбаси,
– 4 редиски або один огірок,
– зелень.

Шинка або ковбаса з редискою і огірком. Шинку або ковбасу нарізати на кубики і намазати тонким шаром гірчиці. Великі редиски розрізати навпіл, маленькі залишити цілими, огірок (свіжий або солоний) нарізати товстими скибочками. Продукти проткнути шпажкою (шинка або ковбаса внизу, потім огірок і редис). Зверху прикрасити петрушкою.

Інгредієнти:
– 100 г шинки або ковбаси,
– 15 – 20 редисок,
– 2-3 огірка,
– гірчиця,
– зелень петрушки.

Оселедець зі свіжими овочами. Філе оселедця розрізати на квадратні шматки розміром 2-3 см, намазати тонким шаром гірчиці. Редиску залишити цілою. Огірок розрізати на тонкі скибочки, помідор і цибулину – на 4-5 секторів. Проткнути шпажкою так, щоб після кожного другого шматка овочів був шматок оселедця. При подачі на стіл ввіткнути кінці паличок в хліб, викласти на велике блюдо.

Інгредієнти:
– 2 оселедця,
– 8-10 редисок,
– 2 огірки,
– 2 помідори,
– 2 цибулини,
– гірчиця.

Залишити відповідь