Категорії
Кухня країн світу Українська кухня

Зберігання полуниці

Заморожування полуниці,
Полуничний сік,
Свіжа полуниця з цукром,
Варення полуничне (два основних способи приготування полуничного варення),
Варення полуничне з вишнею,
Варення полуничне з малиною,
Варення полуничне з абрикосами,
Варення полуничне з малиною з суницями,
Варення полуничне «Асорті»,
Полуничне варення «П’ятихвилинка»,
Джем полуничний з яблучним соком,
Джем полуничний з соком червоної смородини,
Джем полунично-суничний з соком червоної смородини,
Джем полунично-лимонний з соком червоної смородини,
Полуничний джем «Нарцис»,
Повидло полунично-яблучне,
Повидло полунично-абрикосове,
Повидло полунично-суничне,
Полуничне повидло «Сонечко»,
Компот полуничний,
Компот полунично-суничний,
Компот полунично-смородиновий,
Компот полунично-малиновий,
Полуничний компот «Дачник»,
Цукати з полуниці,
Смокви (мармелад) полуничні.

Полуниця – одна з найсмачніших ягід, на жаль, не росте вона круглий рік, але це не говорить про те, що ми не можемо вживати полуницю, припустимо, взимку. Існує багато способів зберігання ягід: їх можна заморожувати, робити з них сік, варення, компоти, джеми, повидло. Якщо ви уважно прочитаєте цю главу, можливо, почерпнете для себе чимало корисного.

Зберігання полуниці
Заморожування полуниці

Заморожування полуниці. Заморожувати полуницю можна в будь-якій кількості, в залежності від ваших можливостей і потреб. Спочатку переберіть полуницю, якщо вам зустрінеться навіть трохи зіпсована ягода, приберіть її. Потім промийте полуницю, найкраще промивати її в емальованому дуршлаку невеликими порціями. Робіть це обережно, щоб не пошкодити ягоду. Тепер розстеліть на столі чистий сухий рушник і висипте на нього полуницю. Ягода повинна лежати вільно, щоб вона швидше висохла і не зіпсувалася. Чисту суху полуницю разом з плодоніжками розфасуйте по пакетам, з пакетів випустіть зайве повітря і зав’яжіть їх мотузочками. Пакети з ягодою помістіть в морозильну камеру. Тепер у вас полуниця буде цілий рік. Перед вживанням розморожуйте полуницю невеликими порціями, щоб використовувати всю ягоду і не заморожувати її ще раз, при повторному заморожуванні полуниця починає втрачати свіжий смак і корисні властивості.

Свіжою розмороженою полуницею можна прикрашати кондитерські вироби, робити желе, різні муси і коктейлі з додаванням полуниці, додавати її в креми, в морозиво, варити з неї компоти. А свіжа розморожена полуниця в чистому вигляді або посипана цукром, восени, взимку або навесні прикрасить будь-який святковий стіл і зробить його острівцем літа.

Зберігання полуниці
Полуничний сік

Полуничний сік. Вичавіть через соковижималку полуничний сік. Процідіть його і прокип’ятіть з цукром або цукровим сиропом (за смаком) і закатати в стерильні банки або бутлі.

Зберігання полуниці
Свіжа полуниця з цукром

Свіжа полуниця з цукром. Полуницю переберіть, промийте проточною водою і відокремте від неї плодоніжки. Оброблену ягоду помістіть в приготовлений посуд. Найкраще для цього підійде емальований тазик, алюмінієвий посуд не годиться. Тазик потрібно ретельно вимити і обдати окропом. Засипте полуницю цукром. Цукор насипайте поступово, шарами: шар ягід, шар цукру і т. д., щоб цукор абсолютно розчинився в полуничному соку.
Тепер приготуйте банки. Чисті банки помістіть шийкою вниз над парою і витримайте їх протягом 10-15 хвилин, поставте банки на стіл (на стіл можна попередньо постелити рушник, щоб банки не ковзали), розкладіть в них полуницю і закрийте кришками.
Інгредієнти:
– полуниця – 1 кг,
– цукор – 1,3-1,5 кг (за смаком).

Зберігання полуниці
Варення полуничне

Варення полуничне (два основних способи приготування полуничного варення):

1-й спосіб. Ягоду переберіть, промийте, звільніть від плодоніжок і трохи підсушіть. Приготуйте посуд, в якому будете варити варення: ретельно вимийте, обдайте його окропом. Покладіть ягоду в тазик і засипте цукром. Цукор насипайте шарами. Коли полуниця дасть сік, поставте посуд з ягодою на невеликий вогонь і варіть, помішуючи. Під час варіння на поверхні варення утворюється пінка, її треба знімати. Готове полуничне варення остудіть. Банки, в які ви будете закладати варення, також необхідно попередньо стерилізувати. У приготовані банки розкладіть охолоджене варення і закатайте. На 1 кг полуниці – в середньому 1 кг цукру (цукру можна класти трохи більше або трохи менше, за смаком).

2-й спосіб. З цукру і води зваріть сироп. У гарячий сироп всипте перебрані промиті ягоди полуниці без плодоніжок. Сироп з ягодами знову поставте на вогонь. Варіть, помішуючи, пінку, що утворюється на поверхні варення знімайте. Готове варення остудіть, розкладіть в стерильні банки і закатайте їх. На 1 кг полуниці в середньому вам потрібно буде 1 кг цукру і 2 склянки води.

На жаль, полуниця плодоносить нетривалий час, але в залежності від сорту одну полуницю збирають трохи раніше, іншу трохи пізніше. Зустрічаються такі універсальні сорти, які плодоносять все літо. Якщо збір полуниць збігається зі збором інших плодів, то ви можете фантазувати і готувати варення з комбінованих плодів.

Зберігання полуниці
Варення полуничне з вишнею

Варення полуничне з вишнею. Полуницю і вишню промийте. Полуницю звільніть від плодоніжок, а вишню від кісточок. Складіть плоди разом в приготовлений посуд і засипте цукром. Коли ягода дасть сік, поставте її на вогонь і варіть, помішуючи, пінку знімайте. Коли варення буде готове, остудіть його, розкладіть в стерильні банки і закатайте.
Інгредієнти для варення полуничного з вишнею:
– полуниця – 0,5 кг,
– вишня (без кісточок) – 0,5 кг,
– цукор – 1 кг (варення також можна варити з сиропом).

Зберігання полуниці
Варення полуничне з малиною

Варення полуничне з малиною. Оброблені ягоди полуниці і малини засипте цукром або опустіть в гарячий цукровий сироп і варіть, помішуючи, до готовності, пінку знімайте. Перед тим як розкласти варення в банки і закрутити, остудіть його. Банки обов’язково стерилізуйте.
Інгредієнти для варення полуничного з малиною:
– полуниця – 0,5 кг,
– малина – 0,5 кг,
– цукор – 1 кг,
– вода – 2 склянки (вода потрібна в тому випадку, якщо ви варите варення з сиропом).

Зберігання полуниці
Варення полуничне з абрикосами

Варення полуничне з абрикосами. Полуницю і абрикоси промийте проточною водою. Від полуниці відокремте плодоніжки, абрикоси розламайте навпіл і вийміть з них кісточки. У гарячий сироп помістіть спочатку абрикоси, трохи поваріть, а потім всипте туди полуницю і варіть разом з полуницею. Пінку, що утворюється, необхідно знімати, а варення весь час помішувати. Остуджене варення розкладіть в банки і закрутіть.
Інгредієнти для варення полуничного з абрикосами:
– полуниця – 0,5 кг,
– абрикоси (без кісточок) – 0,5 кг,
– цукор – 1 кг,
– вода – 2 склянки (для сиропу).

Зберігання полуниці
Варення полуничне з малиною і суницями

Варення полуничне з малиною і суницями. Полуницю і суницю промийте і звільніть від плодоніжок. Потім засипте ягоду цукром і почекайте, поки вона дасть сік, або помістіть в гарячий сироп. Варіть варення до готовності, помішуючи, пінку знімайте. Варення остудіть, розкладіть в стерильні банки і закатайте.
Інгредієнти для варення полуничного з малиною і суницями:
– полуниця – 0,5 кг,
– суниця – 0,5 кг,
– цукор – 1 кг,
– вода – 2 склянки (для сиропу).

Зберігання полуниці
Варення полуничне «Асорті»

Варення полуничне «Асорті». Переберіть, промийте і обробіть ягоди полуниці, суниці, малини, вишні і червоної смородини. Засипте їх цукром або помістіть в гарячий цукровий сироп і варіть, помішуючи, до готовності, пінку зніміть. Готове варення остудіть, розкладіть в банки і закатайте.
Інгредієнти для варення полуничного «Асорті»:
– полуниця – 250 г,
– суниця – 250 г,
– малина – 250 г,
– вишня – 250 г,
– червона смородина – 250 г,
– цукор – 1,25 кг,
– вода – 2,5 склянки (для сиропу).

Зберігання полуниці
Полуничне варення «П’ятихвилинка»

Полуничне варення «П’ятихвилинка». Полуницю промийте, звільніть від плодоніжок і засипте цукром. Коли ягода дасть сік, поставте її на вогонь, доведіть до кипіння і варіть протягом 5 хвилин, піну зніміть. Варення розкладіть в банки і закатайте (таке варення обов’язково потрібно закручувати металевими кришками).
Інгредієнти для полуничного варення «П’ятихвилинка»:
– полуниця – 1 кг,
– цукор – 600-700 г.

Зберігання полуниці
Джем полуничний з яблучним соком

Джем полуничний з яблучним соком. Полуницю переберіть, промийте, звільніть від плодоніжок і дрібно наріжте. З цукру і яблучного соку, розведеного водою, зваріть сироп. Додайте в нього приготовану полуницю і варіть, помішуючи, до готовності, пінку, що утворюється на поверхні джему, знімайте. Готовий джем залийте в приготовані стерильні банки. Банки тримайте відкритими до тих пір, поки джем не застигне і не перетвориться в желеподібну масу. Потім банки закрийте.
Інгредієнти для джему полуничного з яблучним соком:
– полуниця – 1 кг,
– цукор – 1-1,5 кг,
– яблучний сік – 0,5 склянки,
– вода – 0,5 склянки.

Зберігання полуниці
Джем полуничний з соком червоної смородини

Джем полуничний з соком червоної смородини. Зваріть сироп з цукру і соку червоної смородини, розведеного водою. У сироп помістіть приготовані дрібно нарізані ягоди полуниці. Варіть, помішуючи, при варінні знімайте пінку. Коли джем буде готовий, розлийте його в банки, дайте йому застигнути, після цього банки закрийте.
Інгредієнти для джему полуничного з соком червоної смородини:
– полуниця – 1 кг,
– цукор – 1-1,5 кг,
– сік червоної смородини – 0,5 склянки,
– вода – 0,5 склянки.

Зберігання полуниці
Джем полунично-суничний з соком червоної смородини

Джем полунично-суничний з соком червоної смородини. Полуницю і суницю промийте, відокремте від них плодоніжок, ягоду дрібно наріжте. З соку червоної смородини, води і цукру зваріть сироп. У сироп покладіть нарізані ягоди і варіть, помішуючи, до готовності, пінку знімайте. Джем налийте в банки, почекайте, поки він застигне, і закрийте банки.
Інгредієнти для джему полунично-суничного з соком червоної смородини:
– полуниця – 0,5 кг,
– суниця – 0,5 кг,
– цукор – 1-1,5 кг,
– сік червоної смородини – 0,5 склянки,
– вода – 0,5 склянки.

Зберігання полуниці
Джем полунично-лимонний з соком червоної смородини

Джем полунично-лимонний з соком червоної смородини. Оброблену полуницю дрібно наріжте. Лимон наріжте кружальцями, звільніть від кісточок і перейдіть через м’ясорубку разом з цукром. З цукру, соку червоної смородини і води зваріть сироп, помістіть туди нарізану полуницю і лимонну масу і варіть, помішуючи, до готовності, пінку, що утворюється на поверхні джему, знімайте. Готовий джем розлийте в банки, дайте йому застигнути, потім банки закрийте.
Інгредієнти для джему полунично-лимонного з соком червоної смородини:
– полуниця – 1 кг,
– лимон – 1 шт.,
– цукор – 0,5 склянки,
– цукор – 1-1,5 склянки (для сиропу),
– сік червоної смородини – 0,5 склянки,
– вода – 0,5 склянки.

Зберігання полуниці
Полуничний джем «Нарцис»

Полуничний джем «Нарцис». Переберіть, промийте і обробіть ягоди полуниці, малини і чорної смородини, після цього дрібно наріжте. Зваріть сироп з соку чорної смородини, води і цукру. У сироп насипте подрібнені ягоди і, помішуючи, варіть джем до готовності, пінку знімайте. Джем розлийте в банки і почекайте, поки він застигне, після цього банки можна закривати.
Інгредієнти для полуничного джему «Нарцис»:
– полуниця – 330 г,
– малина – 330 г,
– чорна смородина – 330 г,
– цукор – 1-1,5 кг,
– сік чорної смородини – 0,5 склянки,
– вода – 0,5 склянки.

Зберігання полуниці
Повидло полунично-яблучне

Повидло полунично-яблучне. Полуницю промийте, звільніть від плодоніжок і протріть через сито. Яблука очистіть від шкірки і натріть на тертці. Отриману полуничну і яблучну масу змішайте в посуді, в якій ви будете варити повидло, засипте цукром, ще раз перемішайте і поставте на вогонь. Варіть повидло, помішуючи, до готовності. Гаряче повидло розлийте в заздалегідь стерильні банки, почекайте, поки повидло застигне, після чого закрийте банки.
Інгредієнти для повидла полунично-яблучного:
– полуниця – 0,5 кг,
– яблука – 0,5 кг,
– цукор – 1 кг.

Повидло полунично-абрикосове. Полуницю обробіть і протріть через сито. Абрикоси залийте водою, поставте на вогонь, доведіть до кипіння, після чого вийміть, остудіть, звільніть від кісточок, зніміть з них шкірку, м’якоть протріть через сито. Змішайте полуничну і абрикосову масу, додайте туди цукор, поставте на вогонь і варіть, помішуючи, до готовності. Готове повидло розлийте в банки, після того як воно застигне, можна банки закривати.
Інгредієнти для повидла полунично-абрикосового:
– полуниця – 0,5 кг,
– абрикоси – 0,5 кг (без кісточок),
– цукор – 1 кг.

Зберігання полуниці
Повидло полунично-суничне

Повидло полунично-суничне. Промийте ягоди полуниці і суниці, звільніть їх від плодоніжок і протріть через сито. Отриману масу засипте цукром і варіть до готовності, помішуючи. Повидло розлийте в банки. Банки тримайте відкритими до тих пір, поки повидло не застигне.
Інгредієнти для повидла полунично-суничного:
– полуниця – 0,5 кг,
– суниця – 0,5 кг,
– цукор – 1 кг.

Зберігання полуниці
Полуничне повидло «Сонечко»

Полуничне повидло «Сонечко». Оброблену полуницю протріть через сито. Червону смородину обробіть і пропустіть через м’ясорубку. Малину протріть через сито. Все перемішайте, додайте туди цукор, ще раз все перемішайте і поставте на вогонь. Варіть повидло, помішуючи, до готовності. Потім розлийте його в банки, коли повидло застигне, закрийте банки.
Інгредієнти для полуничного повидла «Сонечко»:
– полуниця – 330 г,
– червона смородина – 330 г,
– малина – 330 г,
– цукор – 1 кг.

Зберігання полуниці
Компот полуничний

Компот полуничний. Полуницю промийте, звільніть від плодоніжок і помістіть в стерильні банки. Зваріть сироп з цукру і води і залийте їм ягоди. Банки з ягодами і сиропом помістіть в каструлю з киплячою водою і стерилізуйте. Після цього банки можна закочувати.
Інгредієнти для компоту полуничного:
– полуниця – 1 кг,
– цукор – 750-800 г,
– вода – 3 л, змінивши пропорції, ви можете отримати більш концентрований або менш концентрований компот.

Зберігання полуниці
Компот полунично-суничний

Компот полунично-суничний. Ягоди полуниці і суниці промийте і обробіть. Покладіть їх в стерильні банки і залийте гарячим цукровим сиропом. Банки з вмістом поставте в киплячу воду і стерилізуйте. Після цього банки з компотом закатати.
Інгредієнти для компоту полунично-суничного:
– полуниця – 0,5 кг,
– суниця – 0,5 кг,
– цукор – 750-800 г,
– вода – 3 л.

Зберігання полуниці
Компот полунично-смородиновий

Компот полунично-смородиновий. Від митої полуниці відокремте плодоніжки. Червону смородину промийте. Смородину, але не відділяйте її від гілочок, і полуницю покладіть в приготовані банки і залийте сиропом. Після цього стерилізуйте банки в киплячій воді і закатайте їх.
Інгредієнти для компоту полунично-смородинового:
– полуниця – 0,5 кг,
– червона смородина – 0,5 кг,
– цукор – 750-800 г,
– вода – 3 л.

Зберігання полуниці
Компот полунично-малиновий

Компот полунично-малиновий. Промийте і обробіть ягоди полуниці і малини і покладіть їх разом в стерильні банки. Зваріть цукровий сироп і залийте їм ягоди. Банки поставте в каструлю з киплячою водою і стерилізуйте. Потім банки закатати.
Інгредієнти для компоту полунично-малинового:
– полуниця – 0,5 кг,
– малина – 0,5 кг,
– цукор – 750-800 г.

Зберігання полуниці
Полуничний компот «Дачник»

Полуничний компот «Дачник». Оброблену полуницю, червону смородину (з гілочками) і вишню (з кісточками) покладіть разом в приготовані банки і залийте сиропом. Після цього банки стерилізуйте в киплячій воді і закатайте.
Інгредієнти для полуничного компоту «Дачник»:
– полуниця – 330 г,
– червона смородина – 330 г,
– вишня – 330 г,
– цукор – 750-800 г,
– вода – 3 л.

Зберігання полуниці
Цукати з полуниці

Цукати з полуниці. Для того щоб приготувати цукати з полуниці, промийте ягоду проточною водою, звільніть від плодоніжок, покладіть в приготовлений посуд. З цукру і води зваріть сироп. Ягоди полуниці залийте сиропом, поставте на вогонь і доведіть до кипіння. Коли маса закипить, зніміть її з вогню і залиште на 12 годин. Після цього викладіть ягоди на спеціальні грати або в друшляк і дайте сиропу стекти. Потім застеліть деко чистим папером і вільно розкладіть на ньому ягоди. Тепер підсушіть полуницю в духовці при мінімальній температурі. Приготовлені ягоди обсипте цукром.
Інгредієнти для полуничних цукатів:
– полуниця – 1 кг,
– цукор – 350 г,
– вода – 0,5 л.

Зберігання полуниці
Смокви полуничні

Смокви (мармелад) полуничні. Полуницю переберіть, промийте і відокремте від неї плодоніжки. Протріть ягоду через сито і змішайте з цукром. Отриману масу поставте на вогонь і варіть до тих пір, поки вона зовсім не загусне. Розкладіть полуничну масу тонким шаром на кілька листів, застелених папером, помістіть в духовку і витримайте при мінімальній температурі протягом 12-16 годин. Готовий мармелад наріжте шматочками і обсипте цукром.
Інгредієнти для полуничної смокви:
– полуниця – 1 кг,
– цукор – 1-1,3 кг.

Сподіваємося, що наведені вище способи і рецепти, допоможуть вам зберігати і вживати полуницю круглий рік і отримувати разом з нею вітаміни, такі необхідні для вашого організму.

Зберігання полуниці
Полуниця з абрикосами

Залишити відповідь