Категорії
Міста, країни, люди

Здобиччю скарбів затоплених шахт займеться робот

На сьогоднішній день налічується близько 30 000 покинутих шахт, які протягом сотень років були затоплені водою. У більшості випадків, вони були покинуті людьми не тому, що в них закінчилися коштовності, а через брак грошей на продовження робіт.

У деяких з них до цих пір можуть залишатися величезні запаси корисних копалин, які можна добути. Але як дізнатися, що під водою дійсно щось є? У пошуку рідкісних коштовностей і корисних копалин тепер може допомогти підводний робот.

Здобиччю скарбів затоплених шахт займеться робот
Глибоководний робот UX-1 Robotic Explorer

Роботизований дайвер називається UX-1 Robotic Explorer і на даний момент активно тестується в занедбаних шахтах Фінляндії, Словенії, Португалії та Великобританії. Новий робот здатний переміщатися по тунелях без зупинки протягом п’яти годин, і завдяки п’яти вбудованим відеокамерам буде транслювати дослідникам кожну стіну, поворот або обвал всередині затопленої шахти.

Звичайно, є старовинні карти, за допомогою яких можна вивчати старовинні тунелі, але навряд чи вони є точними. В таких шахтах, розташованих на глибині понад 500 метрів від поверхні землі, час від часу під впливом води всередині утворюються обвали. Складанням нових карт можуть займатися і дайвери, але в ході вивчення тунелів вони можуть загинути під новими обвалами. Тому, щоб не ризикувати життям, цю роботу може виконати робот.

Дослідники, опустивши робота на велику глибину, можуть легко з його допомогою визначити наявність корисних копалин і склад води. Якщо будуть знайдені ознаки корисних копалин або коштовностей, вже тоді почнуть відкачувати воду з шахти і займуться видобутком копалин.

Таким чином, в недалекому майбутньому занедбані шахти можуть отримати друге життя. Головне на сьогодні – створити фінальну версію робота, яка здатна буде опускатися на глибину понад 500 метрів, і самостійно пересуватися по ризикованих місцях. Сьогоднішня версія роботів таким вмінням ще похвалитися не може, тому дослідники керують їм на відстані, через спеціальний пульт.

Здобиччю скарбів затоплених шахт займеться робот
Спуск в шахту «Тау-Тона»

Рекордсменом по глибині в світі є шахта під назвою «Тау-Тона», яка знаходиться в Південній Африканській Республіці. Саме її вважають початківкою так званої золотої лихоманки, в ході якої розпочалося полювання на золоті злитки. На 1980 рік з цієї шахти було видобуто близько 36 000 тонн золота, і на даний момент її глибина складає 3 900 метрів.

Залишити відповідь