Категорії
Природа Тварини

Знайшли найменшу рептилію

Міжнародна команда вчених виявила новий надзвичайно мініатюрний вид хамелеонів роду Brookesia, що живе в гірському тропічному лісі на півночі Мадагаскару. В наш час налічується 12 видів мініатюрних хамелеонів роду Brookesia, довжина представників якого не перевищує 3 см від морди до основи хвоста.

Найменші відомі досі хамелеони належали до виду Brookesia micra, дорослі самиці якого не досягали і 2-х сантиметрів. Недавно відкритий вид, названий Brookesia nana, виявився ще меншим: розмір дорослого самця складає 1,4 см, а самки – 1,9 см від морди до основи хвоста. Разом з хвостом ріст самців цих nana-хамелеонів досягає 2,2 см.

Гірські тропічні ліси Мадагаскару, де був виявлений вид Brookesia nana, деградує через тривалі вирубки дерев, що ставить під загрозу існування цих тварин.

Сьогодні на Мадагаскарі мешкає безліч надзвичайно мініатюрних хребетних, включаючи найменших приматів, що незалежно від інших видів еволюціонували на острові, але причини, за якими вид цих nana-хамелеонів став таким маленьким, поки що залишаються невідомими.